Domů » Sport » Kvyat končí u Red Bullu!

Kvyat končí u Red Bullu!

0
Kvyat končí u Red Bullu!

Po incidentu s Vettelem byl Kvyat odvolán z funkce pilotu Red Bullu

V našem nedávném článku jsme ve stručnosti shrnuli dění na závodním okruhu v Soči, během Velké ceny Ruska Formule 1. Pečlivý čtenář jistě neopomenul informaci, kterou jsme v článku zdůraznili více než podstatně. Jednalo se o dvojitý incident, mezi ruským závodníkem Daniilem Kvyatem ve službách Red Bullu a Sebastianem Vettelem v jeho rudém Ferrari.

 

Nečekaný trest

Jak jsme ve zmíněném článku poznamenali, za zmíněný incident, po kterém Vettel ze závodu odstoupil, byl Kvyat penalizován formou trestu Stop And Go. To Rus ale ještě nevěděl, že ten největší trest teprve přijde a od někoho od koho by to opravdu nečekal.

 

 

Verstappen místo Kvyata

Ani ne týden po závodu v Rusku vydalo vedení týmu Red Bull Racing oficiální prohlášení, ve kterém bylo veřejnosti oznámeno odvolání Daniila Kvyata ze závodní sedačky Red Bullu. Jeho místo v týmu zaujme talentovaný mladík Max Verstappen, který dosud závodil za „B-tým“ Red Bull – Torro Rosso. Verstappena u Scuderie Torro Rosso na oplátku nahradí Kvyat, který za tento italský tým závodil před dvěma lety.

 

Otázka času

Možná si říkáte, že po jednom zaváhání je to od vedení týmu až příliš tvrdý trest. Pravdou však je fakt, že vedení Red Bullu o odvolání Kvyata spekulovalo již delší dobu. Mladý Rus zkrátka nenaplnil očekávání, která do něj vkládal závodní ředitel stáje – Christian Horner.

 

Udrží si Red Bull Verstappena?

Nyní tak přišla pro Red Bull skvělá šance jak vyměnit méně úspěšného Kvyata za nadějí plného Verstappena. Rakouská stáj si tím mladého Verstappena pojistila proti sokům z Mercedesu a Ferrari, které se netají svým zájmem o tohoto talentovaného pilota.

 

Verstapen jako náhrada za Kimiho? I to je možné.

Nejednou se totiž ve světě objevila spekulace, že Ferrari se chystá Versappenovi nabídnout místo po Kimim Raikkonnenovi, kterému na konci letošní sezóny opět končí smlouva s Ferrari a její prodloužení je ve hvězdách. Bude Verstappenovi stačit monopost Red Bullu, který je sice na špici co se týče aerodynamiky, ale v jeho útrobách pracuje slabá pohonná jednotka od Renaultu nebo se přeci jen rozhodne zamířit ke konkurenční stáji?

 

Foto: Red Bull

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...