Domů » Sport » Lorenzo vstupuje do závodu z výhodnější pozice

Lorenzo vstupuje do závodu z výhodnější pozice

0

A je to tu. To na co všichni fanoušci mistrovství světa silničních motocyklů čekali. Stojíme přímo před posledním závodem mistrovství světa, který se bude odehrávat ve španělské Valencii. Je jisté, že nás v královské kategorii Moto GP čeká nadmíru napínavý závod. V celkovém hodnocení jezdc,ů sice stále první příčku okupuje ostřílený Ital Valentino Rossi, ale těsně za ním, na příčce druhé je jeho největší sok, Španěl Jorge Lorenzo, se ztrátou pouhých sedmi bodů.

Lorenzo vstupuje do závodu z výhodnější pozice

Lorenzo na pole position, Rossi poslední

Lorenzovi se navíc nadmíru vyvedla kvalifikace, do které bude startovat z prvního místa. Zatímco Rossi je ve zcela opačné pozici a na roštu se postaví až na chvost startovního pole. Čeká nás tak velice napínavá bitva. Každý fanoušek motocyklového závodění se již jistě nemůže dočkat stíhací jízdy oblíbeného pilota, přezdívaného The Doctor, který se bude snažit dohnat ztrátu, která mu byla udělena v rámci penalizace za způsobení nehody ve velké ceně Malajsie.

Pokud marně hledáte v kvalifikační výsledkové listině českého zástupce Karla Abrahama, musíme vás zklamat. Abraham se stále zcela nezotavil po operaci palce a na startu Velké ceny ve Valencii chybí.

Česká radost

My, čeští fandové motocyklového závodění ale máme další důvod k radosti. Karel Hanika dokázal ve Valencii v kvalifikaci  kategorie Moto3 vybojovat osmé místo. Dalšímu Čechovi v této kategorii – Jakubu Kornfeilovi se sice dařilo v tréninkových jízdách, v kvalifikaci skončil ale až za Hanikou na dvanácté příčce.

Kvalifikace na Velkou cenu Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3

1. McPhee (Brit./Honda) 1:39,364, 2. Fenati (It./KTM) -0,086, 3. Vázquez (Šp./Honda) -0,099, …8. Hanika -0,253, 12. Kornfeil (oba ČR/KTM) -0,399.

Moto2

1. Rabat (Šp./Kalex) 1:35,234, 2. Zarco (Fr./Kalex) -0,138, 3. Rins (Šp./Kalex) -0,207.

MotoGP

1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:30,011, 2. M. Márquez -0,488, 3. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,505.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články