Domů » Sport » Mistr světa Jorge Lorenzo zůstává u Yamahy

Mistr světa Jorge Lorenzo zůstává u Yamahy

0

S ohledem na poměrně nudnou sezónu Formule 1 se mnoho fanoušků motorismu přeorientovalo na sledování Moto GP. A poslední závod sezóny nám ukázal, že nikdo z nich neudělal chybu. O titul mistra světa se rozhodovalo přímo na trati. Zisk celkového vítězství pro sezónu měli dva piloti – Španěl Jorge Lorenzo a známý závodník přezdívaný The Doctor – Valentino Rossi.

Mistr světa Jorge Lorenzo zůstává u Yamahy

Hned na startu bylo jasné, že i přes ztrátu sedmi bodů na vedoucího Rossihoje Lorenzo ve značné výhodě. Italský závodník byl totiž v důsledku penalizace z předcházejícího závodu v Malajsii na startovní roštu odsunut až na poslední místo, zatímco Španěl startoval z pole position.

Lorenzo si své vedení dokázal pohlídat a zvítězil stylem start-cíl. I tak se ale jednalo o hru nervů. Rossi se rval jako lev a po heroickém výkonu dojel do cíle na čtvrtém místě. To mu ale bohužel na zisk mistrovského titulu nestačilo. Ten putoval k Lorenzovi a rozšířil tak jeho sbírku titulů. Lorenzo navíc potvrdil své setrvání u továrního týmu Yamahy i pro příští sezónu.

Něco málo o letošním mistru světa

Jorge Lorenzo se poprvé na závodní motocykl posadil již ve třech letech. V mládí se věnoval kategoriím minimoto, motocross a dokonce i trial. Do kolotoče mistrovství světa silničních motocyklů, Lorenzo naskočil hned den po svých patnáctých narozeninách, během velké ceny Španělska roku 2002. Svou úvodní sezónu dokončil mladý Jorge na 21. místě. O rok později se již radoval v kategorii 125ccm ze svého prvního triumfu v závodě. V této kategorii si ale nikdy nedokázal udržet trvalejší formu.

V roce 2005 tak Lorenzo přestoupil do silnější kubatury 250ccm. V dvěsěpadesátkách Lorenzo slavil v roce 2006 svůj první titul mistra světa. O rok později se v této kategorii dočkává dalšího titulu.

V necelých jednadvaceti letech Lorenzo přestupuje do královské kategorie – Moto GP. Zde se hned ve své úvodní sezóně stává vícemistrem světa a o rok později již nad hlavu zdvihá pohár mistra světa Moto GP.

Zdroj fotografií: Wikipedia.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články