Domů » Pro řidiče » Nákup ojetého vozu pro laika

Nákup ojetého vozu pro laika

0

Jste-li nadšencem do automobilů, pravděpodobně víte, jaké věci si máte při nákupu ojetého vozu ohlídat. Co ale, když jste laik, který si také chce koupit ojetý vůz a nechce se nechat napálit. Je dobré si hned na začátku přiznat, že pro některé majitele autobazarů budete jako lovná zvěř. Nechcete-li však být pouhou lacinou kořistí, je dobré si přečíst několik doporučení, jak se nedostat podvodníkům do spárů.

Nákup ojetého vozu pro laika

 

Trvejte na testovací jízdě

Nejlépe poznáte auto v akci. Na silnici se dají jen velmi těžko zamaskovat vady na technickém stavu vozidla. Proto se stačí s autem jen chvilku projet a poznáte, jak se vám řídí. Slušné autobazary toto vědí, a proto například pražský autobazar Auto Výhybka poskytuje tyto jízdy automaticky a bezplatně.

 

Bez papírů nebrat

Ani u na první pohled skvělého auta nemáte jistotu, že je skvělé i pod kapotou. Může se zjistit, že má stočené tachometry, či bylo v minulosti bourané. Případně se může jednat o vůz kradený, kde vám hrozí zabavení vozu a jeho vrácení původního majiteli. Tomu všemu se vyvarujete, pokud si před nákupem vozu necháte prověřit jeho technický stav a původ. Například výše zmíněný autobazar Auto Výhybka Praha tyto dokumenty poskytuje automaticky.

 

skoda octavia autobazar vyhybka

Zeptejte se odborníka

Pokud autům vážně neholdujete, je dobré si před nákupem přivolat odborníka. Ten je schopný objevit skryté vady vozu a říct vám, jestli je to, co vám v autobazaru poradili, pro vás opravdu nejlepší.

 

Pomoc s převodem

Nekupujete-li auta pravidelně, může pro vás být administrativní procedura spojená s převodem vozu do osobního vlastnictví takřka torturou. Vstřícný autobazar by ji měl být schopný absolvovat z části za vás. Například autobazar Auto Výhybka Praha na to má i svůj specializovaný team.

 

Přestože výše zmíněné věci mohou na první pohled znít lehce děsivě, můžete při nákupu ojetého vozu koupit skvělé auto za ještě lepší peníze. Proto s nákupem vozu neváhejte a začněte ten svůj hledat ještě dnes.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články