Domů » Zajímavosti » Navigace Waze bude spolupracovat s vaším autem

Navigace Waze bude spolupracovat s vaším autem

0

Waze je navigační aplikace do mobilu, která oproti klasickým GPS disponuje několika ojedinělými funkcemi. Dostane vás nejen do obchodu, ale prostřednictvím této appky si řidiči mohou pomáhat různými informacemi. V reálném čase se tak dozvíte o uzavírkách, hustotě provozu nebo policii. Jenže dívat se do malého mobilu během jízdy za chvíli omrzí. A bezpečné to taky dvakrát není. Dnes už moc malé nejsou, ale displeje infotainmentu jsou přece jen značně rozměrnější. Co takhle spojit aplikaci na mobilu s vaším vozem?

Navigace Waze bude spolupracovat s vaším autem

Výsadu měly Androidy

Tato možnost už přirozeně nezajímá pouze uživatele. Vozy disponující konektivitou Android Auto se již od minulého roku mohou spojit s telefonem, který má právě operační systém Android. No to je Android, ale co uživatelé s iOS? Ti měli do teď smůlu. Důležitý krok se rozhodla udělat automobilka Ford.

Ford jako spasitel

Kdo tedy chce připojit Apple produkt do svého vozu oficiálně, tak si musí koupit nový Ford. Již v březnu tohoto roku bude možno propojit mobil přímo s infotainmentem. Platí to u vozů se systémem Sync 3. Tohle spojení tak bude zcela bezpečné a oficiální. A společně s tím se otevírají nové možnosti aplikaci Waze. Mimo tuto navigaci si budete moct pouštět hudbu ze Spotify a využívat funkce dalších moderních aplikací.

Cesta tady byla vždy. Nemyslím tu asfaltovou

Teoreticky po celou dobu existuje i řešení pro jablka. Jen není tak jednoduché a tak oficiální. Děje se tak prostřednictvím aplikace Apple CarPlay. Jak již bylo řečeno, není to způsob, který by byl doporučován. Na internetu si ale najdete několik důkladně rozpracovaných návodů.

Waze bude pracovat dál

Samotný Waze na to reagoval s tím, že v budoucnu chce prohloubit spolupráci s dalšími a dalšími značkami. Jaký máte názor na propojování mobilů a auto-mobilů vy? Těšíte se na nové možnosti, nebo vám to připadá jako absolutní zbytečnost? Používáte již dnes nějakou podobnou službu při svých cestách?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články