Domů » Zajímavosti » TOP 10 nejspolehlivějších aut na světě roku 2024

TOP 10 nejspolehlivějších aut na světě roku 2024

Věděli jste, že na světě jezdí až přes milion modelů aut a možná i víc? Máme na mysli jak nové a moderní modely, tak i veterány a další historické kousky. A proto vybrat to správné a nejlepší auto není vůbec jednoduchý úkol. Co vás při výběru auta zajímá nejvíce? Je to design, výkon nebo spolehlivost? 

TOP 10 nejspolehlivějších aut na světě roku 2024

Pokud se chcete vyhnout nákladům spojenými s různými opravami, můžete se inspirovat v našem článku, kde jsme vytvořili žebříček 10 nejspolehlivějších aut. Jednotlivé vozy jsou porovnávány pomocí tzv. indexů spolehlivosti, které sledují, jaké poruchy se vyskytují na vozidlech často a jak je drahá následná oprava. 

1. Toyota RAV4 (2013 – 2018)

Toyota RAV – moderní SUV z roku 2013 až 2018 je nejspolehlivějším autem. Je to funkční offroad s potřebným výkonem, slušnou spotřebou paliva a dostatkem místa pro celou rodinu. Mimo to má moderní design. Toyota RAV4 má spoustu zajímavých a praktických doplňků, které usnadňují řidiči jízdu.  

Toyota Rav4
Toyota Rav4

2. Honda Civic (2010 – 2021)

Automobilka Honda se může pyšnit jedním z předních světových výrobců automobilů a také motocyklů. Konkrétně model Honda Civic má za sebou více než 10 generací. Tyto modely jsou velmi oblíbené a řadí se mezi přední příčky co se týká jejich spolehlivosti. Modely roku 2010 až 2021 se pyšní oblíbeností v prodejích, nenáročnost na údržbě a také dlouhou životností.

Honda Civic
Honda Civic

3. Subaru Outback (2014 – 2019)

Japonská automobilka Subaru v tomto žebříčku nesmí chybět! Subaru Outback je považováno za výtečné a kvalitní auto, které nabízí nekonečnou výdrž a dlouhou životnost. V České republice je velmi oblíbeným. Subaru Outback z roku 2019 je jedním z nejspolehlivějších aut. Toto SUV má prostorný interiér, slušný výkon motor a také design. 

Subaru Outback
Subaru Outback

4. Mazda 3 (2014 – 2018)

Tento velký a prostorný hatchback je od uznávané japonské automobilky Mazda. Mazda 3 nabízí mnoho bezpečnostních prvků, velký výkon a také lepší spotřebu paliva. Skóre spolehlivosti se uvádí na předních příčkách. 

Mazda 3
Mazda 3

5. Honda CR-V (2002 – 2006)

Dalším spolehlivým vozem, na který nesmíme zapomenout je “držák” Honda CR-V. Je to osobní automobil typu SUV vyráběný další japonskou automobilkou s názvem Honda. Aktuálně má tento model 4 generace. Druhá generace z roku 2002 až 2006 získala titul s názvem Nejlepší malé SUV podle časopisu Car and Driver Magazine´s. Třetí generace z roku 2007 prošla velkou změnou. Generace 4 je již hybridní vůz, který nabízí opravdu velký prostor a obrovskou praktičnost. Zkrátka ve všech generacích se dají najít spolehlivé vozy!

Honda CR-V
Honda CR-V

6. Lexus LS 400 (2020)

Lexus je luxusní značka, která si klade na důraz spolehlivost a dlouhou životnost. Je to výrobní divize luxusních automobilů, patřící koncernu Toyota. Právě model LS 400 je vlajkovou lodí značky Lexus. Je považován za luxusní vůz s dlouhou životností, bezproblémovým chodem a nekonečným množstvím praktických doplňků.

Lexus LS 400
Lexus LS 400

7. Toyota Prius (2015)

Toyota Prius ať už to jsou starší verze nebo ty nejnovější, tak vás překvapí, jak nízkou spotřebou paliva, tak vysokou spolehlivostí. Toyota Prius má robustní systém pohonu, praktičnost a také perfektní dynamiku. 

Toyota Prius
Toyota Prius

8. Audi A4 (2008 – 2015)

Německá automobilka Audi vyrábí vozy, které fungují dobře, jsou praktické a mimo to mají perfektní design, na který se můžete dívat i další roky. Model Audi A4 má aktuálně 5 generací. 4 generace je z roku 2008 až 2015. Tyto vozy mají neotřelý design a také jsou tzv. „držáky“ na dlouhá léta. Poslední generace je výjimečná sportovní povahou a velkoryse vybaveným interiérem s těmi nejkvalitnějšími komponenty. 

Audi A4
Audi A4

9. BMW X4 (2014 – 2018)

Nesmíme v tomto žebříčku také nezapomenout na německého nadnárodního výrobce luxusních vozů značky BMW. Vůz BMW X4 je kvalitní prémiové SUV, který se vyznačuje stylovými prvky, velmi slušnou výbavou, pohonem všech kol a dlouhou životností díky kvalitním komponentům.

BMW X4
BMW X4

10. Toyota Land Cruiser (2015 – 2020)

Poslední místo v tomto žebříčku má robustní Toyota Land Cruiser. Je to luxusní terénní automobil japonské značky Toyota. Začátek výroby se datuje od roku 2008. V roce 2015 prošel tento model rozsáhlejší modernizací. Automobil nabízí širokou výbavu, je praktický a má pohon všech kol. 

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...