Domů » Aktuality » Nová Lada Niva je tady! A vypadá překvapivě dobře

Nová Lada Niva je tady! A vypadá překvapivě dobře

0
Nová Lada Niva je tady! A vypadá překvapivě dobře

Po více než čtyřiceti letech se nám ukázala nová generace vozu Lada Niva. Její vzhled už byl po letech tak zažitý, že jsme jen se zvědavostí očekávali nový vzhled. Ono oživit legendu totiž není jen tak. To stejné zažil Land Rover s modelem Defender. Musíme ale uznat, že Niva je překvapením vskutku příjemným.

Lada Niva jako spojnice minulosti a moderních technologií

Její odhalení proběhlo na moskevském autosalonu. Musíme mít stále na paměti, že Lada 4×4 Vision je pouze konceptem. To ale přeci znamená, že produkční verze může být ještě lepší. Vůz by měl být spojnicí mezi minulostí a moderními vozy. Koupit bychom si ji mohli v horizontu dvou až tří let.

Moc o ní nevíme

Technický zajímavostí zatím bohužel moc neznáme. Použití moderní technologie zaručí použití modulární platformy CMF-B LS od aliance Renault-Nissan. I nadále by ale modelu měla zůstat známá průchodnost terénem. Jen by se měla skloubit s větším pohodlím. Podle předběžným zpráv by pohon 4×4 mě být řešen spíše mechanicky.

Foto: AutoCar.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...