Domů » Aktuality » Nová Lada Niva je tady! A vypadá překvapivě dobře

Nová Lada Niva je tady! A vypadá překvapivě dobře

0

Po více než čtyřiceti letech se nám ukázala nová generace vozu Lada Niva. Její vzhled už byl po letech tak zažitý, že jsme jen se zvědavostí očekávali nový vzhled. Ono oživit legendu totiž není jen tak. To stejné zažil Land Rover s modelem Defender. Musíme ale uznat, že Niva je překvapením vskutku příjemným.

Nová Lada Niva je tady! A vypadá překvapivě dobře

Lada Niva jako spojnice minulosti a moderních technologií

Její odhalení proběhlo na moskevském autosalonu. Musíme mít stále na paměti, že Lada 4×4 Vision je pouze konceptem. To ale přeci znamená, že produkční verze může být ještě lepší. Vůz by měl být spojnicí mezi minulostí a moderními vozy. Koupit bychom si ji mohli v horizontu dvou až tří let.

Moc o ní nevíme

Technický zajímavostí zatím bohužel moc neznáme. Použití moderní technologie zaručí použití modulární platformy CMF-B LS od aliance Renault-Nissan. I nadále by ale modelu měla zůstat známá průchodnost terénem. Jen by se měla skloubit s větším pohodlím. Podle předběžným zpráv by pohon 4×4 mě být řešen spíše mechanicky.

Foto: AutoCar.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...