Domů » Autonovinky » Reinkarnace Lady Nivy

Reinkarnace Lady Nivy

0

Kdo by neznal legendární Ladu Nivu se svou pověstí o nesmrtelnosti. Bez jakékoliv změny se v nabídce ruské automobilky udržela 40 let. Teď nejspíš přišel správný čas na její omlazení. To ale v případě takto zažitého modelu není úplně jednoduché. O svém se přesvědčila automobilka Land Rover se svým modelem Defender. Co se tak od moderní Nivy může očekávat.

Reinkarnace Lady Nivy

Představení pozdržel ruský trh

Tato změna byla v programu několik let. Avto-VAZ měla v plánu novou Nivu představit již v letech minulých. Ale věci někdy nejdou podle plánu. Zhoršila se situace na ruském trhu a značka byla donucena dokončení o chvilku odložit. Odložili Nivu, ale světu představili dva jiné modely. Jimi jsou X-Ray a Vesta. Během této krize však práce na nové Nivě neustále pokračovaly. Aspoň to tvrdil šéf firmy.

Niva v novém kabátku

Nová Lada Niva tak nakonec přece jen vstoupila na trh a v dnešní době si ji můžete koupit i mimo Rusko. Nové obchodní označení ale zní Lada 4×4 a nabízena je v několika provedeních.

Off-roadová verze

Zajímavou specifikací je rozhodně Bronto. Pod jeho názvem se skrývá Niva s nekompromisní off-roadovou výbavou. Její mutací vznikla i specifikace Extreme Cross. Jakmile si tuto verzi prohlédnete, tak vás nejspíš překvapí, že je legálně použitelná na normálních cestách. S maximální rychlostí 70 km/h s ní asi na dlouhé výlety jezdit nebudete, ale mimo cestu vás doveze kamkoliv jako každá správná off-roadová bestie.

Poháněn je benzínovým 1,7 litrem s 83 koňmi. Na masivní nízkotlaké pneumatiky se přenáší přes manuál. Vůz disponuje rámem z armádního vozu a pevné portálové nápravy se samosvornými diferenciály.

Lada Niva do města

Městská varianta se nazývá Urban. Ta nabízí klimatizaci, nárazníky v barvě karoserie a litá kola o velikosti 16 palců. I tuto verzi pohání stejný 1,7 litr s 83 koňmi. Ale díky menším kolům a normální světlé výšce jede až 137 km/h. Je nabízen ve verzi se třemi i pěti dveřmi. U pětidveřového modelu zajišťují posádce vysoký komfort i vyhřívaná sedadla.

Foto: Lada, manyjak

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články