Domů » Autonovinky » Nová Škoda Rapid: Z ošklivého káčátka atraktivní labuť

Nová Škoda Rapid: Z ošklivého káčátka atraktivní labuť

0

Jak klasifikovat model Škoda Rapid? Je to takový mezistupeň mezi Fabií a Octavií. Extrémně lákavá pro většinu lidí není. Nejčastěji se pro ni lidé rozhodují rozumem, jelikož nabízí pěkné auto za pěknou cenu. To by se ale mělo změnit. Máme tady první nákresy budoucí generace Rapidu a po designové stránce bude velice zajímavá.

Nová Škoda Rapid: Z ošklivého káčátka atraktivní labuť

Jaká vypadá flotila Škody

Česká automobilka Škoda má aktuálně v nabídce celkem 7 modelů. Všechno jsou to úspěšné modely, kterým se dostává face-liftů a inovací. Tedy až na dva. Jsou jimi Rapid a Citigo. Malinké Citigo už se nástupce nedočká, zatímco Rapid ano. Měla by se tím vyplnit ona prodejní mezera, která vznikla nepříliš oslnivým vzhledem.

Škoda Rapid přece špatné auto není

Když se zaměříme na funkčnost, tak Rapid rozhodně špatné auto není. Jeho výbava je slušná a funkční. Také dostaneme za pěknou cenu zajímavé množství prostoru. Problémem je ale znovu jeho nepřesné zařazení. Nemůžeme ho zařadit do kategorie malých aut, takže se srovnává s vozy velkými. A tady už máme auta vyšší cenové kategorie s výrazně lepší výbavou.

Co ho čeká v budoucnosti

Škodovka nám nedávnou odhalila podobu konceptu Vision RS. Podle názvu byste čekali nějaký sportovně zaměřený model. Je to ale spíše budoucnost Rapidu. Změna jména není vše. Dočká s také kompletní změny vzhledu a zaměření. Dá se předpokládat, že se přiblíží kompaktu typu VW Golf. Zároveň se nedá předpokládat, že by cestou ztratila onu škodováckou skromnost.

Bude odpovídat přídomku RS?

S onou skromností to právě přehnali. Aktuální Rapid vypadá příliš lacině. Proto potřebuje onu omlazovací kůru. Důležité je, že redesign vzali ze správného konce. Ihned si všimnete, že na ni neprosadili dvojitá světla jako u Octavie. Zadní část se podobá SUV vozům od škodovky. Možné také je, že Rapid bude výkonnější a sportovnější. Ono s přídomkem RS by tomu tak být mělo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články