Škoda Citigo 2017 – facelift přidal deštník

0
24135

Další omlazení nejmenšího člena rodiny

Již pět let uplynulo od doby, kdy se rodina automobilů s okřídleným šípem ve znaku rozšířila o svého nejmenšího člena – Citigo. Škodovácký zástupce miniaut již několikrát prošel omlazením. To nejnovější bylo slavnostně představené v rámci ženevského autosalonu.

 

 

Hlavní novinky hledejte v interiéru

Modernizované Citigo do prodeje dostane v červnu letošního roku. V porovnání s předchozí verzí se ta omlazená chlubí kompletně upravenou přední částí vozu. Změny se dotkly předního nárazníku, kapoty, hlavních i mlhových světlometů a masky chladiče. Výraznější změny ovšem nastaly v interiéru. Kompletně nová je přístrojová deska vozu. Infotainment se pyšní novou grafikou a hlavně novými funkcemi. Nově majitele Citigo potěší i přítomnost deštníku pod sedadlem spolujezdce, který se pro nové modely Škody stal již prakticky nutností.

 

Pod kapotou vše při starém

Kde ovšem změny nenastaly žádné je motorový prostor. Navzdory všem očekáváním, že Citigo bude následovat svého bratra Volkswagen Up! v tiskové zprávě není ani zmínka o příchodu motoru 1.0 TSI. Nabídka motorizací je prakticky shodná s předchozí verzí. Citigo mlže být poháněné litrovým tříválcem MPI o výkonu 66 nebo 75 koní nebo motorem o stejné velikosti, spalující CNG. Motor spolupracuje s pětistupňovou manuální převodovkou. Za příplatek je ale možné pořídit verzi s robotizovaným automatem.

 

Škoda předstvila v Ženevě i další omlazené modely

 

Foto: Škoda

 
Sdílejte
Předchozí článekHyundai i30 kombi 2017 – Postrach Octavie
Další článekNenechte se zlákat! Jak fungují podvody s prodejem ojetin?
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here