Škoda Citigo 2017 – facelift přidal deštník

0
3667

Další omlazení nejmenšího člena rodiny

Již pět let uplynulo od doby, kdy se rodina automobilů s okřídleným šípem ve znaku rozšířila o svého nejmenšího člena – Citigo. Škodovácký zástupce miniaut již několikrát prošel omlazením. To nejnovější bylo slavnostně představené v rámci ženevského autosalonu.

Hlavní novinky hledejte v interiéru

Modernizované Citigo do prodeje dostane v červnu letošního roku. V porovnání s předchozí verzí se ta omlazená chlubí kompletně upravenou přední částí vozu. Změny se dotkly předního nárazníku, kapoty, hlavních i mlhových světlometů a masky chladiče. Výraznější změny ovšem nastaly v interiéru. Kompletně nová je přístrojová deska vozu. Infotainment se pyšní novou grafikou a hlavně novými funkcemi. Nově majitele Citigo potěší i přítomnost deštníku pod sedadlem spolujezdce, který se pro nové modely Škody stal již prakticky nutností.

Pod kapotou vše při starém

Kde ovšem změny nenastaly žádné je motorový prostor. Navzdory všem očekáváním, že Citigo bude následovat svého bratra Volkswagen Up! v tiskové zprávě není ani zmínka o příchodu motoru 1.0 TSI. Nabídka motorizací je prakticky shodná s předchozí verzí. Citigo mlže být poháněné litrovým tříválcem MPI o výkonu 66 nebo 75 koní nebo motorem o stejné velikosti, spalující CNG. Motor spolupracuje s pětistupňovou manuální převodovkou. Za příplatek je ale možné pořídit verzi s robotizovaným automatem.

Škoda představila v Ženevě i další omlazené modely

Foto: Škoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno