Domů » Aktuality » Rok 2019: Nové dálnice a jízda bez dálniční známky

Rok 2019: Nové dálnice a jízda bez dálniční známky

0

S přibližujícím se rokem 2019 se nám postupně odkrývají plány a záměry společností z automobilového průmyslu. Postupně si tak předvádíme množství nových modelů a technologií. Dnes se podíváme na to, na čem s nimi vlastně u nás budeme jezdit. Těšit se dle nejnovějších zpráv můžeme na nové silnice i dálnice.

Rok 2019: Nové dálnice a jízda bez dálniční známky

Nové dálnice bez poplatku

Většina zpráv ohledně dálničních známek obsahuje zdražení, nebo rozšíření jejich potřeby. Teď je tomu ale úplně jinak. V roce 2019 se rozšíří počet dálnic, na kterých tento kupón na předním skle potřebovat nebudete. Jednat se bude o tyto tři úseky:

  • D11 mezi Sedlicí a Kukleny (exity 84 – 90),
  • D35 mezi Sedlicí a Opatovicemi nad Labem (exity 126 – 129)
  • D48 mezi Frýdkem-Místkem a Dobrou (exity 50 – 54)

Dálnice budou dále přibývat

Ministr dopravy Dan Ťok se nechal slyšet, že během roku 2019 bude zprovozněno dalších 54 kilometrů silnic první třídy a dálnic. Můžeme se tak těšit na nové úseky, které nám zjednoduší a zrychlí cestování po naší zemi. Z uvedených 54 kilometrů bude minimálně 22 km dálnic. V první řadě se bude jednat o nový úsek dálnice D3 mezi Bošilcem a Ševětínem, který má na délku 8 kilometrů. Dalších 14 km se nachází mezi Přerovem a Lipníkem, kde se staví nový úsek D1, jež by měl být oficiálně otevřen nejdříve v červnu 2019.

Na co se můžeme těšit do budoucna?

Úseky se nebudou pouze dokončovat, ale bude se začínat se stavbou nových. Pracovat by se mělo na 173 kilometrech nových silnic a dálnic. Obsahuje to také známou modernizaci určitých úseků D1. Práce se budou zahajovat na úseku D3 (Úsilné–Hodějovice), D7 (obchvaty Panenského Týnce a Loun), D35 (Opatovice–Časy) , ale také na D48 (Bělotín–Rybí) nebo D49 (Hulín–Fryšták).

Odlehčení dopravy ve městech

Zatíženým městům by se mělo ulehčit novými obchvaty. Konkrétně se jedná o města Znojmo, Krnov, Kravaře, Církvice, Olbramovice, Nová Paka a Karviná. Pokud se budete chtít podívat na velké množství pracovních strojů při práci, tak vám doporučíme modernizaci brněnské D1. Zde se bude pracovat možná až na sedmi úsecích.

Kolik tohle bude stát?

Pro tyto práce bylo uvolněno velké množství peněz z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Na opravy silnic, dálnic a železnice by se mělo uvolnit 86,3 miliardy korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články