Domů » Autonovinky » Nový a lepší Mercedes třídy V

Nový a lepší Mercedes třídy V

0

Hledáte pěkný prostorný automobil, který nevypadá jako plechová krabice a poskytuje stejnou kvalitu jízdy jako klasický osobní vůz? V tom případě byste na svůj list měli přidat Mercedes-Benz třídy V. Jedná se o velkoprostorovou třídu, která svým vzhledem ani výbavou nikoho rozhodně neurazí. Teď se nově dočkala faceliftu a dieselu pod kapotou.

Nový a lepší Mercedes třídy V

Výkonem nikoho neurazí

Začněme hned tím, co dělá auto autem. Bavíme se o motoru. Ke klasicky nabízeným motorizacím se nově přidává přeplňovaný motor u verze V 300 d. Jedná se o diesel o objemu 2.0 litru, který produkuje zajímavý výkon 236 koní a 500 N.m. Dokonce disponuje i takzvanou funkcí „overboost“. Nevíte co by tohle mohlo být? Během agresivní akcelerace se zvedne točivý moment až na 530 N.m.

Převodovka se změnou režimů

Výkon putuje z motoru přímo do převodovky, která je v případě nového naftového dvoulitru devítistupňový automat. Řidiči nabízí dva různé režimy, podle kterých se mění rychlost a charakteristika řazení. Jsou jimi Comfort a Sport. Jako základ má třída V pohon zadních kol, což se u dodávek rozhodně neztratí. Pohon všech kol 4Matic je příplatková možnost.

Mercedes V a sedačky ze třídy S

Menší změny se nacházejí i v interiéru. Při koupi si můžete nakonfigurovat luxusní kožené čalounění Lugano nebo Nappa. Rozdílné jsou výdechy klimatizace a cestující ve druhé řadě jsou nově v nabídce příplatkové luxusní sedačky. Jsou velice podobně sedačkám, které najdete ve třídě S. Cestující si cestu zaručeně užijí díky možnostem masáže, vyhřívání, odvětrání a elektrického nastavení. Nově je třída V vybavena i adaptivními světlomety a brzdovým asistentem.

Sáhnete po paketu AMG Line?

Při pohledu zveku vám rozhodně neuteče přepracovaný přední nárazník a přidaná chromovaná lišta. Pokud je to na vás moc obyčejné, tak sáhněte po paketu AMG Line. Mercedes-Benz se také nechal slyšet ohledně přidání čistě elektrického velkoprostorového MPV do své nabídky. Cena faceliftované třídy V bude začínat někde na 950 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...