Domů » Autonovinky » Nový a lepší Mercedes třídy V

Nový a lepší Mercedes třídy V

0
Nový a lepší Mercedes třídy V

Hledáte pěkný prostorný automobil, který nevypadá jako plechová krabice a poskytuje stejnou kvalitu jízdy jako klasický osobní vůz? V tom případě byste na svůj list měli přidat Mercedes-Benz třídy V. Jedná se o velkoprostorovou třídu, která svým vzhledem ani výbavou nikoho rozhodně neurazí. Teď se nově dočkala faceliftu a dieselu pod kapotou.

Výkonem nikoho neurazí

Začněme hned tím, co dělá auto autem. Bavíme se o motoru. Ke klasicky nabízeným motorizacím se nově přidává přeplňovaný motor u verze V 300 d. Jedná se o diesel o objemu 2.0 litru, který produkuje zajímavý výkon 236 koní a 500 N.m. Dokonce disponuje i takzvanou funkcí „overboost“. Nevíte co by tohle mohlo být? Během agresivní akcelerace se zvedne točivý moment až na 530 N.m.

Převodovka se změnou režimů

Výkon putuje z motoru přímo do převodovky, která je v případě nového naftového dvoulitru devítistupňový automat. Řidiči nabízí dva různé režimy, podle kterých se mění rychlost a charakteristika řazení. Jsou jimi Comfort a Sport. Jako základ má třída V pohon zadních kol, což se u dodávek rozhodně neztratí. Pohon všech kol 4Matic je příplatková možnost.

Mercedes V a sedačky ze třídy S

Menší změny se nacházejí i v interiéru. Při koupi si můžete nakonfigurovat luxusní kožené čalounění Lugano nebo Nappa. Rozdílné jsou výdechy klimatizace a cestující ve druhé řadě jsou nově v nabídce příplatkové luxusní sedačky. Jsou velice podobně sedačkám, které najdete ve třídě S. Cestující si cestu zaručeně užijí díky možnostem masáže, vyhřívání, odvětrání a elektrického nastavení. Nově je třída V vybavena i adaptivními světlomety a brzdovým asistentem.

Sáhnete po paketu AMG Line?

Při pohledu zveku vám rozhodně neuteče přepracovaný přední nárazník a přidaná chromovaná lišta. Pokud je to na vás moc obyčejné, tak sáhněte po paketu AMG Line. Mercedes-Benz se také nechal slyšet ohledně přidání čistě elektrického velkoprostorového MPV do své nabídky. Cena faceliftované třídy V bude začínat někde na 950 000 Kč.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...