Domů » Autonovinky » Nový Citroën Berlingo. To dobré zůstává

Nový Citroën Berlingo. To dobré zůstává

0

Že se vám Berlingo nějak obzvlášť nelíbí? To vám vymlouvat nebudeme, ale je to jedno z nejpraktičtějších aut na trhu. Proti tomu se nic říci nedá. Je to téměř dokonalé rodinné auto, kterým můžete jezdit po městě i na dovolenou. Nová generace se zase o trošku přiblížila k osobním autu, tak se pojďme podívat, co tedy nabízí.

Nový Citroën Berlingo. To dobré zůstává

K čem je Berlingo dobré?

Berlingo je tou nejlepší volbou, když nakládáte děti, psa, kufry a jedete někam na výlet. Uvnitř půjde vše pěkně uspořádat a nebudete mít pocit, že je auto plné až ke stropu. Použít ho můžete i během týdně při dojíždění do práce. Dá se tedy nazvat dodávkou ve tvaru osobního auta.

Půlka auta je beze změny

Na třetí generaci si v Citroenu dali pořádně záležet. Možná se ale budete divit postupu, jakým nové Berlingo vzniklo. Přední část je kompletně přestavěna. Stojí na platformě EMP2, jež patří koncernu PSA. Od prostředního sloupku je karoserie převzata od předchůdce z roku 2008. Řekněme si ale na rovinu, že na nákladní krabicové části toho potřeba moc není. Stále se do ní vleze celá paleta.

Co uvnitř?

Na první pohled poznáte, že na interiéru proběhlo mnoho pozitivních změn. Více se v něm cítíte jako v osobním autě. Nenajdete v něm žádná místa s odhaleným plechem, nebo čímkoliv, co by připomínalo pracovní dodávku. Velký důraz byl kladen na dokonalé odhlučnění. Díky přepracovaným sedadlům se navíc velice pohodlně sedí. Mají široká a dlouhá opěradla, takže v Berlingu sedíte jako v křesílku.

Co ho uvádí do pohybu

Motorově si na své přijdou příznivci nafty i benzínu. Varianta benzínové 1.2 l má výkon 110 nebo 130 koní. Diesel je objem 1.5 a poskytuje výkon 100 nebo 130 koní. Obě verze disponují turbem a splňují nejpřísnější emisní požadavky. Naftový i benzínový motor můžete párovat s osmistupňovým automatem. Jízda s ním je výborně plynulá a převodovka hladce a včas řadí.

Foto: NetCarShow.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...