Domů » Pro řidiče » Prohledávání kufru při policejní kontrole?

Prohledávání kufru při policejní kontrole?

0
Prohledávání kufru při policejní kontrole?

Bavorská policie nyní mezi projíždějícími řidiči rozhodně oblíbená není. Zástupy policistů a kolony aut odstavených u cesty. Tak vypadá situace třeba na hlavním tahu z Německa do Aše. Pustili se totiž do důkladných prohlídek projíždějících automobilů, mezi které patří i české posádky.

Prohledávají všechny auta?

Řidiči na své cestě na nákupy nebo na dovolenou musejí počítat s výrazným zdržením. Prohlídky jsou ale namátkové, takže se jim někteří šťastlivci zcela vyhnou. Pokud vás už ale policisté zastaví, tak jim klasické ukázání dokladů stačit nebude.

Jak důkladně prohlídka probíhá

Během kontroly policisté důkladně prohlédnou obsah kufru, příruční zavazadla, různé prostory a někdy prohlédnou i prázdné lahve a termosky. Dojde také na optání ohledně držení drog či zbraní. Problémem může být držení velkého množství cigaret a kávy. Němci je totiž velice rádi nakupují u nás za Kč a prodávají je v Německu.

Nově seskupená bavorská pohraniční policie

Hlídky se během služby přesouvají, takže nikdy není možné odhadnout, kde budou. Jedná se o obnovenou bavorskou pohraniční policii, která čítá počet 500 policistů. Chovají se tak, aby splnili svůj úkol. Ochránit obyvatele a zamezit drogám a nelegální migraci. Problém utečenců je v dnešní době velice živý, takže tyto tahy ani nemohou být překvapivé.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

Dopravní předpisy a pravidla ve Velké Británii

0
Řízení ve Velké Británii může být pěkná výzva, a nejen kvůli tomu, že se zde jezdí vlevo. Ve velkých městech na vás čekají nejen...