Domů » Zajímavosti » Škoda Mountiaq: Nejdrsnější Škodovka všech dob?

Škoda Mountiaq: Nejdrsnější Škodovka všech dob?

0

Každý rok se nám představí práce studentů, která se odehrávala ve studentských dílnách Škoda Auto. Občas to bývají zajímavé využitelné projekty, ale jindy už tak moc ne. Tento rok musíme práci studentů pochválit, jelikož z Kodiaqu postavili zřejmě nejagresivněji vypadající vůz se znakem Škoda. Nazývá se Škoda Mountiaq a je to nekompromisní off-road.

Škoda Mountiaq: Nejdrsnější Škodovka všech dob?

Do pouště i do hor

Na tomto voze pracoval tým složený z 35 členů, kteří pocházeli z celkem 7 oborů. Využít mohli firemní učiliště a sami si dokonce navrhli i barvu. Speciální odstín oranžové Sunset si totiž normálně na auto dát nemůžete. Je patrné, že inspiraci našli hlavně u off-roadů upravených na expedice, jako známe například u automobilky Jeep. Nesmí tedy chybět výbava, se kterou přežijete i v tom nejhorším terénu.

Podívejme se pod kapotu

Hlavně tady nečekejte nějaký osmiválec s obrovským kroutivým momentem, před kterým uhýbají i skály. Škoda Mountiaq je poháněna motorem TSI 2.0 o výkonu 190 koní. Není to nic světoborného, ale je to to nejlepší, co mladoboleslavská automobilka do svých vozů dává. Dostal ale přepracované výfukové ústrojí a za svůj zvuk se tedy rozhodně stydět nemusí.

Škoda Kodiaq vypadá jako trpaslík

Šnorchl zaručuje slušnou průjezdnost vodou bez toho, že by motor nasál vodu. Průchodnost terénem by měla být také pěkná, neboť světlá výška se dostala až na 29 centimetrů, což je o 10 centimetrů více než u Kodiaq Scout, a celý vůz stojí na kolech o velikosti 17,5 palce, kvůli kterým byly rozšířeny blatníky.

Má množství vychytávek

Člověk nepřehlédne ani ochranný rám přední masky, ve kterém je uložen naviják až na 5 tun. Na robustnosti přidávají i rozšířené prahy a korba s ochranným rámem. Na střeše nechybí ani LED panel a světelné proužky se nacházejí i v masce. Dveře korby jsou zcela funkční a je možné je otevřít a zavřít. Celkově je to působivý projekt, který je ještě lepší než render Škoda Kamiq pick-up.

Foto: Škoda Auto

https://youtu.be/4UOQ78s91iA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články