Domů » Zajímavosti » Toyota Supra vstupuje na český trh. Překvapí vás cena?

Toyota Supra vstupuje na český trh. Překvapí vás cena?

0

Představení nové generace Toyoty Supra bylo mezi petrolheady jednou z nejočekávanějších událostí několika posledních let. Vždyť se na tuto japonskou legendu také čekalo skoro 17 let. Oficiálně byla představena ve městě motorismu Detroitu na autosalonu NAIAS. Tento potomek spolupráce mezi japonskou automobilkou Toyota a německým BMW už dokonce dorazil i do České republiky a my už známe cenu.

Toyota Supra vstupuje na český trh. Překvapí vás cena?

Motorově vás zaručeně nezklame

U sportovních vozů nás samozřejmě zajímá motor. Může vypadat sebelépe, ale pokud bude pod kapotou nějaký litrový tříválec, tak nás ze židle nezvedne. To naštěstí u Supry neplatí. U nás se bude prodávat ve verzi se šestiválcem o objemu 3 litrů. Disponuje proměnným časováním ventilů a přímým vstřikem. Navíc bude přeplňován turbem, což u GR Supry znamená 335 koní a 500 N.m. Řadí se páčkami pod volantem, což značí automatickou převodovku, jež má v tomto případě osm rychlostních stupňů.

Sportovní kupé s moderní výbavou

Tyota Supra GR je dlouhá téměř 4,4 metru a váží poměrně pěkných 1 570 kilogramů. Na trati či německé dálnici se dokáže rozparádit na 250 km/h. Tam už po zvyku zasáhne elektronický omezovač. V královské disciplíně, kterou je zrychlení z 0 na 100 km/h, se pyšní časem 4,3 sekund. I ve vysoké rychlosti zůstane stabilní díky adaptivnímu podvozku a množství elektronických asistentů. V naprostém základu nechybí kontrola trakce, rozpoznávaní značek, nouzové brzdění, upozornění na opuštění pruhu a sledování mrtvého úhlu.

Kolik teda u nás bude stát?

V této výbavě vás vůz bude stát 1 800 000 Kč. Jestli je to hodně nebo málo, tak to rozhodněte sami. Po zaplacení této sumy na vás čekají kožené sedačky, které je možné elektronicky nastavovat. V chladných zimních dnech vás potěší i vyhřívání sedaček. Výborným prvkem výbavy je osmipalcová multimediální obrazovka Touch 2, jež může sloužit jako navigace i zadní kamera. To se bude hodit, protože zadní okýnko zrovna velké není. Když vás omrzí zvuk motoru, tak si můžete užít hudbu díky 12 JBL reproduktorům.

List výbavy pokračuje

Dnes je u většiny moderních automobilů setkáme s bezklíčovým otevíráním a startováním. Má své výhody, ale i nevýhody. V Toyotě se proto rozhodli vsadit na jistotu a zůstali u dálkově ovládaného centrálního zamykání. Že se doopravdy jedná o moderní auto, tak to podtrhuje speciální plocha pro nabíjení mobilních telefonů bez potřeby kabelu. Dále nechybí samočinná dvouzónová klimatizace, elektronicky ovládaná zrcátka a adaptivní LED světlomety. Jsou schopny samostatného nastavení výšky a denního svícení.

Příplatková výbava je poměrně chudá

Pokud jste nadšenci do příplatkové výbavy, tak tady vás Toyota moc peníze roztočit nenechá. Personalizovat si můžete v podstatě jen barvu karoserie, která může být žlutá, červená Prominence, bílá metalíza, modrá metalíza, stříbrná metalíza, černá metalíza a šedá metalíza.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články