Domů » Autonovinky » Volkswagen Amarok dostane ještě výkonnější šestiválec

Volkswagen Amarok dostane ještě výkonnější šestiválec

0

Pick-up od Volskwagenu s označením Amarok bude nově možné koupit ve specifikaci se silnějším šestiválcem. Změny ale navíc proběhnou i po vzhledové stránce. Přechod k možnosti výkonnějšího šestiválce je možná zapříčiněn jeho potřebou zákazníky.

Volkswagen Amarok dostane ještě výkonnější šestiválec

Co bylo a co bude

Volkswagen Amarok se od roku 2010 prodával se dvoulitry pod kapotou, což byly 2,0 TDI a 2,0 BiTDI. Každý ale musí uznat, že čtyřválec je do pick-upu trošku málo. Roku 2016 byly nahrazeny motorem V6 3,0 TDI, který bylo možné zakoupit ve verzi s 120, 150 a 165 kW.

Až 190 kW nezní špatně

Pro letošní rok byl proto připraveno další zvýšení výkonu. Oddělení Volkswagen Užitkové vozy do Amaroku motor 3,0TDI s nejvyšším výkonem 190 kW. To není vše. Tento výkon je v rozmezí 3250-4000 otáček/minutu. Pomocí funkce přechodného zvýšení plnícího tlaku je v rozmezí 1400 až 3000 ot/min přidáno 10 kW a točivý moment navýší na 580 Nm.

Různé výbavové stupně

Tento výkon se na kole bude přenášet osmistupňovou automatickou převodovku. Pohon všech kol bude samozřejmě trvalý 4Motion. Ono u off-roadu by nic jiného být nemělo. Navíc budou na výběr rozličné výbavové stupně. Těmi budou Highline a Aventura.

Luxusní interiér

Tím se dostáváme k interiéru. Ani tady se změnami nešetřilo. Nové čalounění obložení i stropu. Zapomenuto nebylo ani na sloupky a menší části. Ve specifikaci Aventura bude vše v titanově černé barvě, která bude ladit se sedadly v kůži Nappa.

Co se týká exteriéru, tak všemu vévodí kola Talca s 20 palci. Tmavý grafit a leštěné paprsky nemohou zklamat. Ty budou základem pro specifikaci Aventura, kde budou doplňkem k metalickému laku zelené barvy Peacock. Ten se někomu líbit může a někomu nemusí. Dále zůstávají matné šedé a modré laky. Také metalický modrý lak Ravenna.

Kdy si ho koupíme?

Tento nový Amarok přijde do nabídky zhruba v půli letošního června. Objednat ho ale můžete už teď. Výbava Highline vyjde na 1 018 610 Kč a Aventura vás připraví o 1 237 567 Kč bez DPH.

Foto: Autoevolution.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články