Domů » Autonovinky » Volkswagen California 6.1 bude plná technologických vychytávek

Volkswagen California 6.1 bude plná technologických vychytávek

0

Obytná dodávka Volkswagen California započala svou bohatou historii už před padesáti lety. Za tu dobu se stala naprostou ikonou mezi dodávkovými obytnými automobily. Díky svým kompaktním rozměrům a promyšlenému interiéru je nejoblíbenější volbou cestovatelů a turistů, které láká život na kolech, ale karavan je pro ně prostě moc velký a zbytečný.

Volkswagen California 6.1 bude plná technologických vychytávek

Modernizace slavné trojice

Příchod nové Californie se samozřejmě pojí k představení nové generace užitkových vozů 6.1. Těšit se tak můžeme na modernizovaný Transporter i Multivan. A aby se na žádný z rodinky malých „užitňáků“ nezapomnělo, tak byl poměrně čerstvě představen i render modernizované obytné Californie. Na oficiální představení si musíme počkat až na konec srpna a poprvé bude ukázána v Düsseldorfu.

Volkswagen California jde s dobou

Samozřejmě dostane nové technologické vychytávky jako ostatní dvě verze, ale bude na tom ještě lépe. Přeci jen je taková malá obytná dodávka doslova napěchována technologiemi a vychytávkami, které maximálně zpříjemní pobyt v přírodě, nebo pokud se vydáte na cestu autem do Chorvatska. Na takové auto prostě stačí poříit si dálniční známku a okamžitě se vydat vstříc dobrodružství. Na výstavě karavanů tak bude poprvé možné obdivovat poupravenou karoserii a také spoustu elektroniky v interiéru.

Na co se můžeme těšit?

Předpokládáme, že ty nejobecnější prvky bude sdílet s dalšími verzemi, ale poprvé v historii Californie se použije digitální přístrojový štít. Nesmíme opomenout ani přepracovaný infotainment, jež bude nabízet internetové připojení eSIM. Z asistentů můžeme zmínit stabilizaci proti bočnímu větru či asistent jízdy v pruzích. Zklamáním nebudou ani motorizace. Volkswagen má širokou nabídku motorů a můžeme očekávat hned několik variant naftového dvoulitru. Co se týká koní pod kapotou, tak by se California mohla dostat až na 200 hp. Zajímavý je také elektromechanický posilovač řízení, který úplně nahradí ten hydraulický.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články