Domů » Autonovinky » Moderní Volkswagen T6.1 je tady

Moderní Volkswagen T6.1 je tady

0

Transportery jsou pro zapálence do dodávek taková modla. Není proto divu, že tak napjatě očekávají příchod modelu s označení T6.1. Tato dodávka ve verzi skříň by se měla oproti Transporteru T6 lišit snad jen ve vzhledu. Co se týká technických parametrů, tak ty totiž zůstávají stejné. Ale ona modernizovaná karoserie jí zatraceně sluší.

Moderní Volkswagen T6.1 je tady

Upravená příď zaujme

Již v únoru tohoto roku se poprvé představil nový Multivan, který zklamáním rozhodně nebyl. Na řadu teď přišla ta opravdová dodávka. Její omlazená verze zaujme hlavně upravenou přední maskou. Všimnout si můžete pozměněného skládání LED světel, které působí tak nějak moderněji. Úpravami vlastně prošly všechny plasty, tudíž se dá od minulé verze pěkně rozlišit. Teď se ale podíváme na to, co je skryto pod kapotou.

Biturbo v dodávce? Tohle se nám líbí

Tam v podstatě bude jen naftový čtyřválec TDI o objemu 2.0 litru. Nenechte se ale zmást. Nabízen bude hned v několika výkonnostních variantách. Výkon bude začínat na skromném výkonu 90 koní a končit bude na biturbo verzi s nádherným výkonem 200 koní. Některé motorizace bude možné konfigurovat s pohonem všech kol a dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG. Zajímavým prvkem bude takzvaný Cross Wind Assist. Ten má schopnost stabilizovat vůz v případě silného bočního větru.

Volkswagen T6.1 a speciální verze, na které se podílelo ABT

Teď se ale dostaneme k něčemu, co jste možná nečekali. A tím je spolupráce Volkswagenu a tuningovou firmou ABT. Výsledkem jejich spolupráce je čistě elektrický Transporter, který bude produkčně vyráběn. Při koupi si člověk bude moci vybrat mezi akumulátory o výkonu 38,8 kWh a 77,6 kWh. Ta silnější verze bude nabízet dojezd až 400 kilometrů. Otázkou ale je, zda to bude řidičům dodávek stačit. Pro rozvážení po městě ale každopádně ano. Jen dobu nabíjení zatím neznáme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články