Domů » Zajímavosti » Zabavená auta z leasingu na prodej

Zabavená auta z leasingu na prodej

Finanční i operativní leasing jsou jednou z možností financování vozu. Relativně nově si mohou auto na operativní leasing pořídit i fyzické osoby. Jenže co když nebudou moct splácet? 

Zabavená auta z leasingu na prodej

Auto je prostě potřeba. Pro podnikání, pro rodinu, kvůli stavbě… Jenže takový velký výdaj si nemůže každý dovolit, zvlášť když se mu právě rozrůstá rodina nebo začíná nový business. Naštěstí existují různé varianty financování nových i ojetých automobilů. 

Financování vozů

Víte, jaký je rozdíl mezi finančním a operativním leasingem? A co úvěr?

Finanční leasing

Rozdělí pořizovací cenu auta do jednorázové akontace a do několika splátek. Po dobu trvání leasingu je majitelem auta leasingová společnost a po zaplacení poslední splátky přechází vlastnictví na vás. 

Operativní leasing

Je v podstatě pronájem auta na omezenou dobu. Není potřeba skládat žádnou vstupní částku, ale na konci smlouvy nepřejde vlastnictví vozu na vás, nýbrž auto vrátíte zpátky leasingové společnosti. Můžete pak v operativním leasingu pokračovat a pronajmout si zase nové, neopotřebované a neokoukané auto v záruce.

Operativní leasing nabízejí přímo automobilky nebo samostanté leasingové společnosti. U automobilek si můžete i navolit konfiguraci vozu, který si na leasing pronajmete. Na druhou stranu samostatné leasingové společnosti vám zafinancují jakékoliv auto, klidně i ojeté z dovozu

Úvěr

Pokud trváte na tom, abyste byli majitelem auta vy a nikoliv leasingovka, můžete si na auto vzít úvěr. Oproti hotovosti přeplatíte tak jako tak. I když u některých automobilek to bude jen o pár desítek tisíc. 

Ojetá auta z leasingu na prodej

Auta z ukončených leasingů jsou podobně jako roční vozy považována za solidní možnost nákupu ojetého vozu. 

Výhody ojetých aut z leasingu:

  • Jsou po jednom majiteli.
  • Opravované v autorizovaném servisu, mají vyplněnou servisní knížku a leasingová společnost zná přesnou historii vozu včetně rozsahu a důvodu oprav. 
  • Jak klient leasingu, tak leasingová společnost měla zájem na tom, aby auto bylo v co nejlepším stavu. 
  • Auta z operativního leasingu pro fyzické osoby mají i málo najetých kilometrů.

Možnosti nákupu ojetého auta z ukončeného leasingu

  1. Aukce

Jestliže leasing skončil předčasně, auto bude draženo v aukci. Konají se zpravidla na webu samotné leasingové společnosti. Mají naplánovaný čas konání a po registraci se můžete zapojit. U některých vozů je možné i zakoupit ihned za fixní částku. 

Z pozice klienta leasingové společnosti je předčasné ukončení leasingu velmi nevýhodné. V případě, že nemůžete splácet, nebo jinak nejste schopni dodržet podmínky smlouvy, budete muset auto vrátit. Jakmile ho vrátíte, půjde do dražby. Rozdíl mezi cenou za nové auto a tím, co leasingovka dostala od vás a od nového majitele, ještě budete muset zaplatit vy. 

V případě, že auto do aukce neodevzdáte, leasingovka si ho může najít a zabavit ho sama. Koneckonců majitelem je ona. 

Do aukce zpravidla můžete třikrát přihodit.
  • Normální prodej

Auta z ukončeného operativního leasingu se nedraží, ale prodávají klasicky za pevnou cenu. Najdete je buď na stránkách leasingových společností nebo v autobazarech. 

Než se rozhodnete pro konkrétní auto a financování, projděte si více nabídek od konkurentů. Možná zjistíte, že leasing pro  vás nebude vhodná cesta, nebo naopak ano. Vlastnictví auta je bohužel až na pár výjimek v podobě opravdu výjimečných kousků ztrátové. Auta ztrácejí hodnotu hned, jak sjedou z výrobní linky. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...