Domů » Autonovinky » Zápasník s terénem od Brabusu: Brabus Adventure 4×42

Zápasník s terénem od Brabusu: Brabus Adventure 4×42

0

Kdo by neznal off-roadovou pevnost Mercedes-Benz G 550 4×42. Jeden z nejdrsnějších a nejstylovějích teréňáků, které aktuálně po povrchu Země jezdí. A teď si představte výbavu od Brabusu. Základ této nesmrtelné terénní klasiky pochází ještě ze staré generace G. Je to obrovské a až nesmyslně silné auto. Je ovšem zvykem, že v Brabusu taková meřítka neznají. Pro ně je vše málo velké a málo silné.

Zápasník s terénem od Brabusu: Brabus Adventure 4×42

Zvětšíme a zesílíme

Přesně z toho důvodu je Brabus Adventure 4×42 jeho lepší verzí. To poznáte hned na první pohled. Nezůstali ale jen u u toho, co vidíte na pohled. Dostali se také na motor. Osmiválec do V od AMG s objemem 4,0 litru v tomto případě produkuje 550 koní a 800 N.m. To má za následek zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,7 sekund.

Přizpůsoben do terénu

Aby auto nevadila voda, tak je vybaveno dvojicí karbonových šnorchlů. Průjezd potokem pro něj tak nebude problém. Na přední straně je vidět zesílený rám s navijákem a na střeše je mohutný střešní nosič. Na něm jsou navíc připevněna diodová světla. Samozřejmostí jsou brutální terénní pneumatiky. Důraz na detail ukazuje i sklápěcí stupátko.

Interiér jak v limuzíně

Co můžete najít v interiéru od Brabusu? Luxusní kůže na sedačkách snad nikoho nepřekvapí. Nachází se ale i na panelech a přistrojovce. Na speciálním panelu jsou umístěny ovladače pro podvozek, neboť je auto postaveno na nastavitelných tlumičích.

Kolik tato sranda stojí?

Podle výpisu vám nejspíš došlo, že to levné auto nebude. Už podle označení Brabus. Tato přestavba od Brabusu vyjde na 14 miliónů korun. V dnešní době už si Brabus tento model musí shánět, neboť se produkuje již nová generace.

Smutná zpráva na konec

Teď si trošku od vozu odskočíme. Možná značku sledujete, možná ne, ale možná vás minula jedna důležitá informace. Koncem dubna tohoto roku totiž umřel zakladatel značky Brabus Bodo Buschmann. Jeho odkaz, v podobě dokonalého vylepšování aut, ale žije i nadále.

Foto: AutoEvolution.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články