Domů » Autosalony » Alfa Romeo Stelvio konečně na živo

Alfa Romeo Stelvio konečně na živo

0

Není tomu vůbec dávno, kdy jsme vám přinesli informaci o online premiéře velké italské novinky, jménem Alfa Romeo Stelvio. Nyní se k této novince opět vracíme. Na ženevském autosalonu se totiž Stelvio stalo hlavní hvězdou stánku Alfy Romeo.

Alfa Romeo Stelvio konečně na živo

 

Zachránce Alfy

Nové SUV, nesoucí jméno po slavném alpském průsmyku přichází na trh s jedním jediným cílem, který není zrovna skromný. Stelvio má za úkol zachránit Alfu Romeo. Tato slavná automobilka v posledních několika letech utrpěla velký propad již se spekulovalo o jejím možném zániku. Toto nebezpečí bylo naštěstí zažehnáno a Alfa Romeo se pod vedením koncernu Fiat-Chrysler opět nadechla k životu. V loňském roce se její nový sedan Giulia stal hvězdou novinářských recenzí a dokonce se stal držitelem rekordního času jednoho kola na Nürburgringu, ve své kategorii. Reprezentativní a výkonný sedan je skvělý pro image značky. Pro zvýšení prodejů bylo ale třeba přijít s vozem, který se bude prodávat “jako rohlíky na krámě”. A jaký jiný vůz by mohl zastat tuto pozici než elegantní SUV, jejichž prodeje celosvětově stále rostou do astronomických čísel. Přesně to je důvod, proč Alfa v Ženevě slavnostně představila nové Stelvio.

 

 

Technika Giulie

Stelvio bylo postaveno na základě platformy, kterou FCA připravilo speciálně pro novinky ze stáje milánské automobilky. Pod kapotou se u vrcholného provedení QV ukrývá dvakrát přeplňovaný 2,9 litrový vidlicový šestiválec z dílen Ferrari, o výkonu 505 koňských sil.

Alfa Romeo prozatím neprozradila oficiální cenu vozu, předpokládáme ale, že bude startovat na částce kolem jednoho milionu korun.

 

Foto: FCA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...