Domů » Autosalony » 8 nejúchvatnějších kousků z autosalonu v Ženevě

8 nejúchvatnějších kousků z autosalonu v Ženevě

0

Účast na autosalonu v Ženevě odřeklo několik automobilek, ale to v žádném případě neznamená, že se tam neobjevilo nic zajímavého. Je tomu právě naopak. Zažíváme právě zlomové období, kde mezi sebou bojují auta elektrická a spalovací. Automobilky se z nich snaží dostat to nejlepší a končí to takovými nádhernými kousky. Stačí vzít v potaz, že hned několik vozů z těchto osmi má výkon mezi 1 000 a 2 000 koňmi. To jsou čísla, kterým se jen těžce věří.

8 nejúchvatnějších kousků z autosalonu v Ženevě

Polestar 2

Pokud to nevíte, tak Polestar je dceřinná značka automobilky Volvo, která se prioritně soustředí na elektromobily. A že se jim doopravdy daří. Nově představený Polestar 2 disponuje výborným vzhledem, pokročilým systémem pohonu a také až překvapivě vysokým výkonem. Vše se bohužel odrazí na cenovce. Tvarem se složitě zařazuje to zažitých druhů automobilů, ale na to si s elektromobily musíme zvyknout.

Bentley Continental GT Number 9

Tento vůz je v podstatě oslavou 100leté existence této vznešené automobilky. Bude se vyrábět pouze v omezené edici a vy si zkuste tipnout, kolik kusů bude vyrobeno. Ano, bude jich překvapivě 100. Všechny budou do této pěkné zelené a zlaté. Automobilce Bentley můžeme popřát dalších 100 úspěšných let.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster

Tohle má být nejdrsnější závodní model od automobilky Lamborghini. I z toho důvodu probíhalo testování na Nürburgringu. Dostalo také poměrně zajímavou zlatou barvu a podle informací od automobilky se zákazníci budou moci těšit z více místa nad hlavou. Drtivá většina z nich se stejně na trať nikdy nepodívá.

Mercedes AMG GT R Roadster

Už podle názvu je jasné, že tento model se zaměřuje hlavně za závodní využití. Proběhlo několik změn, ale poklad pod kapotou naštěstí nebyl ovlivněn emisními limity a nařízeními tomu podobnými. Pohání ho V8 se dvěma turby a výkonem nádherných 585 koní. Žádná velkosériovka to ale nebude, jelikož z výrobního pásu sjede pouze 100 kusů.

Bugatti La Voiture Noire

Tato novinka od Bugatti má trošku krkolomný název. Naštěstí to ale dohání svým vzhledem. Kdyby z něj vystoupil Batman, tak by to asi nikoho nepřekvapilo. A to i z toho důvodu, že by patřil k těm pár lidem, kteří jsou schopni si ho dovolit. Jedná se totiž o nejdražší vůz v historii.

Aston Martin Vanquish Vision Concept a RB 003

Aston Martin nás v poslední době zásobuje samými chuťovkami. Jen si vzpomeňte na Valkyrie s výkonem 1100 koní. Ještě ani neprošel pořádným vývojem a na stole už máme dva nové kousky. Prvním je Vanquish Vision, což byl měl být blízký konkurent Mclarenu 720S. Očekávejte tak výkon kolem 700 koní. Pak tady máme vůz s tou možná nejzajímavější zadní částí vůbec. RB 003 se v mnoha ohledech inspirovala ve Formuli 1 a pod kapotu se dostane přeplňovaný šestiválec, který se vyvíjí přímo v laboratořích Aston Martin.

Pininfrina Battista

O tomto voze se v poslední době mluví na všech stranách. Ptáte se proč? Je to úplně jednoduché. Má výkon 1 900 koní a stojí jako dvě Ferrari LaFerrari. Čtete správně. Tento elektromobil je tak tím nejsilnějším italským autem v historii. Nechceme mu tato prvenství nějak ubírat, ale pohonná jednotka je v podstatě od chorvatské automobilky Rimac.

Koenigsegg Jesko

Začneme tím neskutečným křídlem. A že se mu přítlak bude hodit, protože podle simulací tento vůz bude schopný jet až 480 km/h. Je to tedy další šílenost ze Švédska. Už bychom si na to měli zvyknout. Osmiválec o objemu 5 litrů s výkonem 1 578 koní je podobný tomu v modelu Agera RS, což je aktuálně nejrychlejší auto světa. Byl ale odlehčen a zvýšeny byly maximální otáčky. Můžeme tedy být jen zvědaví na to, co předvede.

Foto: DriveTribe

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články