Domů » Autosalony » Hyundai Sonata s výkonem 180 koní? Konkurence by mohla mít problém

Hyundai Sonata s výkonem 180 koní? Konkurence by mohla mít problém

0

Na autosalonu v Soulu se automobilka Hyundai pořádně rozjela. Na jejím rozlehlém stánku ukazuje nové modely, mezi které patří i nová generace Sonaty. Tento sedan se zatím na evropském trhu neprodává, ale v blízké budoucnosti by se situace mohla rapidně změnit. Teď je navíc ideální čas. Nově představená generace bude mít ve verzi Turbo poměrně pěkných 182 koní pod kapotou.

Hyundai Sonata s výkonem 180 koní? Konkurence by mohla mít problém

Dokonce i ve verzi combi?

Automobilka o nové Sonatě mluví jako o globálním modelu. I to hodně napovídá o záměru jeho rozšíření i na evropský kontinent. Samozřejmě to nic nepotvrzuje, ale jeho uvedení by bylo rozhodně zajímavé. Ještě když vezmeme v potaz zprávu o tom, že by měla přijít i varianta combi. Při správně nastavené ceně by měly již zažité vozy velice silnou konkurenci.

Hyundai Sonata v novém kabátku

Nasvědčuje tomu i nabídka motorů. Máme totiž k dispozici výpis motorizací, které budou nabízeny mimo Jižní Koreu. Patří tam i benzínový čtyřválec 1.6 T-GDI, jež bude použit právě pod kapotou Sonaty Turbo. Výkon tedy bude 182 koní, což je 134 kW a točivý moment 260 N.m. Na kola se budou tyto koně přenášet přes manuální převodovku se šesti stupni nebo automatickou převodovku s osmi stupni. Automobilku musíme pochválit za to, že nezapomněla na manuál.

Může být ještě lépe

Vyskytly se také informace ohledně motoru 2.5 GDI, který by disponoval výkonem 193 koní. Pro jaký trh je ale určený, tak to zatím bohužel nevíme. Automobilka aktuálně drží tyto informace v tajnosti a nevypadá to na prolomení bariéry mlčení. Minimálně do té doby, než budou všechny přípravy u konce. Přijít by dokonce měla i hybridní varianta.

Následuje nejnovější trendy ve výbavě

Nikoho neurazí ani interiér Sonaty. Jako první si můžete všimnout infotainmentu s úhlopříčkou 12,3 placů a digitální přístrojové desky. I Přes to najdete v kabině velké množství tlačítek a manuálních ovladačů. Samozřejmostí bude rozsáhlý balíček nejmodernějších bezpečnostních a asistenčních systémů.

Zdroj: Motor1.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...