Domů » Autosalony » Audi Prologue Avant: návštěva z budoucnosti

Audi Prologue Avant: návštěva z budoucnosti

0

Avant je tradiční jméno koncernového kombíku od Audi, takže vás vzhled Prologue Avant Conceptu nejspíš dost překvapí.

Audi Prologue Avant: návštěva z budoucnosti

Na první pohled je tady poznat, že jeho design naznačuje směr, kterým se bude Audi vydávat do budoucna. Po dobře přijatém Prologue Coupé, který byl představen vloni v Los Angeles, to vypadá, že bude mít úspěch i další koncept.

Model Prologue už jsme měli možnost vidět ve verzi Coupé, ale Avant je delší, širší i vyšší než jeho dvoudveřový sourozenec – jinak bychom těžko ocenili jeho patero dveří, prodlouženou skleněnou střechu, rovnější sloupky a poněkud svalnaté zadní blatníky. Přesné rozměry jsou 5110mm na délku, 1970mm na šířku a 1400 mm na výšku, takže Avant Concept skutečně není žádný drobeček.

Přední část auta charakterizuje široká, šestihranná mřížka chladiče, hranatá laserová světla, luxusně tvarovaná kapota a spousta detailů jako z budoucnosti. Avant Concept je zatím čtyřsedadlový, ale vzhledem k tomu, že uvnitř je místa dost, pravděpdoobně se změní na pětimístný vůz.

Další futuristickou záležitostí je v Prologue Avant Conceptu jeho pohonná jednotka, jíž je diesel-elektrický hybridní systém, který by se měl už tenhle rok začít používat v modelu Q7. Skládá se z třílitrového šestiválcového twinturbodieselového motoru spojeného s elektrickou pohonnou jednotkou, které společně dokážou vyprodukovat 449 koní, rozdistribuovaných na všechna čtyři kola. Podle simulací se z nuly na sto rozjede za 5,1 s a čistě na elektrický pohon dokáže ujet asi padesát kilometrů.

Jako z budoucnosti samozřejmě působí i přístrojová deska, která je vlastně informační obrazovkou se třemi dotykovými zónami – po obou stranách volantu najdete základní informace o autě a ovladače multimédií, a třetí jednotka zabírá střední konzoli.

Prologue Avant je sice pouze koncept a o výrobě se nemluví, ale budoucím vzhledu vozů automobilky Audi toho řekl i tak dost.

Foto: autoblog.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články