Domů » Autosalony » Audi Q2 – nejmenší crossover se ukázal v Ženevě

Audi Q2 – nejmenší crossover se ukázal v Ženevě

0

Německá automobilka Audi na svém stánku v průběhu ženevského autosalonu odhalila několik zásadních novinek. Mezi ně bezesporu patří i nejnovější přírůstek do rodiny Q.
Tato novinka s názvem Audi Q2 přebírá od staršího Audi Q3 status nejmenšího crossoveru v portfoliu automobilky, se čtyřmi propojenými kruhy ve znaku.

Audi Q2 – nejmenší crossover se ukázal v Ženevě

 

Nová „kvé dvojka“ s sebou přiváží velice svěží a osobitý design. Ten se dá popsat jako agresivní, ostrý a místy až hranatý.

 

Pokud pomineme výraznou, osmiúhelníkovou masku chladiče, můžeme za hlavní designový prvek celého vozu považovat zadní C-sloupek. Ten je vyveden v odlišné barvě než zbytek karoserie a ukazuje nám, že i němečtí designeři se umí při navrhování ostře řezaného malého crossoveru uvolnit.

 

Motorizace

Audi Q2 se svým zákazníkům nabízí se šesti různými motory. Základ nabídky tvoří tříválcový litrový motor TFSI. Benzínové agregáty dále zastupuje dvojice čtyřválců 1,4 a 2,0 litru. Fanoušci vznětových agregátů budou mít na výběr z motorů 1,6 a 2,0 litru.

 

 

Řidič si bude moci vybrat mezi šestistupňovou manuální převodovkou a sedmistupňovou automatickou. U nejvýkonnějších specifikací dieselového i benzínového motoru je navíc k dispozici i nový dvojspojkový automat. Oba tyto motory jsou navíc standardně propojeny se stálým pohonem všech kol quattro.

 

Q2 navíc dostala do vínku i nové progresivní řízení. To znamená, že čím více otočí řidič volantem, tím strmější je převod řízení kol. Za příplatek získá řidič i systém adaptivního tlumení a systém Audi drive select.

 

Audi Q2 bude možné si objednat již od poloviny letošního roku a k prvním zákazníkům se dostane již na podzim.

 

Foto: Audi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...