Domů » Autosalony » Audi RS Q3 Performance – městský crossover na steroidech

Audi RS Q3 Performance – městský crossover na steroidech

0

Do nedávna bylo Audi Q3 nejmenším crossoverem, který automobilky se čtveřicí propojených kruhů ve znaku nabízela. To od ženevského autosalonu neplatí. Zde byl představen menší městský crossover Audi Q2. Q3 ale získalo nový status. Je to nejmenší crossover Audi, který se nabízí ve verzi RS Performance.

Audi RS Q3 Performance – městský crossover na steroidech

 

Pod kapotou ostré Q3 nalezneme zážehový řadový pětiválec s výkonem 340 koní a točivý moment dosahující hodnoty 450 Nm.

 

Král startů na semaforech?

Z nuly na sto kilometrů v hodině dokáže RS Q3 vystřelit za 4,8 vteřiny a akceleruje až do obligátních 250 km/h. Verze Performace dokáže z totožného motoru vyždímat dokonce 367 koní a točivý moment 465 Nm. Díky tomuto nárůstu výkonu zrychluje o 0,4 vteřiny rychleji než jeho méně výkonný bratříček a hodnota maximální rychlosti si polepšila o 20 km/h.

 

 

Pětiválec je spojený se sedmistupňovou automatickou převodovkou, která rozděluje výkon a točivý moment rovnoměrně na všechny čtyři kola.

 

Foto: Audi

Previous article Mercedes opět zvítězil
Next article Svět zná nové Světové auto roku 2016!
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články