Domů » Autosalony » Autosalon Detroit: Acura se s konceptem Precision konečně pochlapila

Autosalon Detroit: Acura se s konceptem Precision konečně pochlapila

0

S názvem Acura jsme se poprvé setkali v roce 1986. Automobilka Honda začala používat toto obchodní jméno pro luxusnější vozy ve své nabídce ze stejného důvodu jako používá Toyota Lexus nebo Nissan Infiniti. Koho by totiž napadlo si značku Honda, Nissan a Toyota spojovat s luxusem? U značek Acura, Infinity a Lexus to je už ale jiná písnička.

Autosalon Detroit:  Acura se s konceptem Precision konečně pochlapila

Acura se rozhodně snaží

Acura loni na detroitském autosalonu zcela odzbrojila celý automobilový svět svým supersportem NSX. Nás tento úchvatný stroj ohromil natolik, že jsme jej zařadili do výběru tří nejskvělejších supersportů, kterých jsme se loni dočkali. Duchovní nástupce Hondy NSX přišel jako posel toho, že se Acura snaží zařadit mezi prémiové, světové značky.

Aby se ale Acura mohla zařadit mezi skutečnou automobilovou elitu, musí se nejprve vypořádat se svou nelichotivou image.

Sedany Acura jsou proslavené svým nudným designem, který často působí mdle a zcela bez nápadu. S tím se Acura rozhodla konečně něco udělat. Pro letošní autosalon v Detroitu připravila koncept vozu, který všem přítomným doslova vyrazil dech.

Odvážný koncept

Slova „mdlý“, nudný“ a „bez nápadu“ působí jako antonyma toho, jak bychom mohli popsat koncept Acura Precision. Je jisté, že tento jasně rudý sedan se řadí mezi to nejúžasnější co se nám letos v americkém srdce automobilového průmyslu představilo.

Precision je postaveno na 22“ kolech. Na první pohled každého zaujme muskulatruní příď vozu s ostře řezanými linkami a jedinečnou šípovitě tvarovanou maskou chladiče. Při čelním pohledu se pozorovateli takřka roztřesou kolena. Ona šípovitá maska chladiče vytváří v kombinaci s nekompromisně tvarovanými světlomety a průduchy v přídi jeden z nejagresivnějších pohledů, který jsem dosud spatřil. Pokud se bude Acura opravdu v budoucnu ubírat se svým designem podobným směrem, rozhodně se nebudeme zlobit.

Tento vyzývavý design má na svědomí kalifornské designové oddělení Acury. Je tak vidět, že spojení USA a Japonsko u Acury funguje skvěle a po supersportu NSX přichází tato součinnost s dalším esem.

Foto: Acura

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články