Domů » Aktuality » České auto roku 2018 – Škoda stále kraluje!

České auto roku 2018 – Škoda stále kraluje!

0

35 novinářů vybralo vůz, který se může pyšnit titulem Auto roku v ČR pro rok 2018. Do finálového kola se dostalo celkem 5 vozů. A s celkovým počtem 1141 bodů tuto anketu zvítězil vůz Škoda Karoq. Druhé BMW 5 porazil o 18 bodů.

České auto roku 2018 – Škoda stále kraluje!
Škoda Karoq

Co hodnotitele zajímá

Jak již bylo řečeno, porota se skládá z 35 členů. Každý měl k dispozici 150 bodů, které musel rozdělit právě mezi auta finálové pětky. Hodnotí se jízda, kde může být rozdáno celkem 30 bodů, přičemž maximálně 15 na auto. Při hodnocení užitné hodnoty mají k dispozici 35 bodů a jednomu vozu může být dáno maximálně bodů 15. To stejné platí při hodnocení ekonomiky vozu. 30 bodů rozdělí také za technologii. Znovu může být dáno max 15 bodů na jeden vůz. Při hodnocení designu má porotce k dispozici 20 bodů a jeden vůz dostane nejvíc 10 bodů.

Konkurenti

Do finálové pětky se vedle Karoqu dostal i Opel Insignia, BMW 5, Subaru Impreza a Kia Stinger. Je tedy patrné, že se jedná o pestrý výběr. Rodinné SUV, sportovní hatchback, střední třída s pohonem zadních kol i luxusní model střední třídy. Od každého zde najdeme něco, což zvyšuje zajímavost tohoto žebříčku.

Co je zajímavého na Karoqu?

Škoda Karoq je typickým moderním SUV. Jedná se o prostorný ekonomický vůz, do kterého si můžete nasázet pěknou příplatkovou výbavu. Je to nástupce starého modelu Yeti a je technicky podobný Seatu Ateca a VW Tiguan. V hiearchii automobilky leží hned pod modelem Kodiaq. Ten pro zajímavost vyhrál Auto roku pro ČR v roce 2017. Škodovka už této anketě kraluje čtvrtý rok za sebou. V minulosti jim vítězství přinesl Superb a Fabie.

Motorově Karoq vyjde vstříc milovníkům benzínu i nafty. V kategorii benzínu je na výběr objem 1,0 l a 1,5 l. V obou případech se jedná o TSI s minimální spotřebou. Nafty jsou klasicky s označením TDI a objem je 1,6 l a 2,0 l. Maximální výkon je 110 kW.

Souhlasíte s pořadím? Nebo si myslíte, že Karoq není lepší než ostatní zmíněné vozy?

Zdroj foto: Autobible.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články