Domů » Autosalony » Seat Ateca – Bráška Yetiho

Seat Ateca – Bráška Yetiho

0
Seat Ateca – Bráška Yetiho

První španělské SUV

Segment SUV je pro stále zákazníků, a tím pádem i automobilek, atraktivnější. Na tento masivně se rozvíjející trh se rozhodl vstoupit i španělský Seat. Na mezinárodním ženevském autosalonu představil svůj první vůz SUV – Ateca.

 

Ateca je postavena na základu koncernové platformy MQB, kterou využívá i Volkswagen Tiguan a počítá se s jejím využitím i pro nové SUV značky Škoda.

 

 

Ač se to na první pohled nezdá, naše tuzemská automobilka má s tímto vozem společného více, než se zdá. Za prvé bude Ateca vyráběna v České republice v továrně v Kvasinách. Za druhé, je Ateca v podstatě přímým příbuzným druhé generace Škody Yeti.

 

Namísto typicky „seatovského“ designu si tedy stačí domyslet prvky designového jazyka Škody a zjistíme, přesnou podobu Yetiho.

 

 

Každý si přijde na své

Zpět ale k Seatu. Ateca pod svou kapotou bude ukrývat vznětové i zážehové motory s výkonovým rozsahem od 115 po 190 koňských sil. Na výběr bude i samozřejmě z manuální či dvouspojkové automatické převodovky DSG.

 

Přehledný interiér nabízí ukázkovou ergonomičnost a praktičnost, která je tolik typické pro automobilky, patřící pod křídla německého koncernu Volkswagen.

 

Samozřejmostí je přehršel multimediální konektivity, jízdních asistentů a mnoho dalších vychytávek a pomocníčků, jenž se starají o vaši bezpečnost a pohodlí.

 

Foto: Seat

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...