Co má společného Brouk a Tatra? Víc než si myslíte!

0
2227

Brouk a Tatra. Jak moc jsou si vlastně podobní?

V našich častých toulkách historií světových automobilek a nejslavnějších automobilů světa, jsme si již detailně prošli historií československé legendy z Kopřivnice. Zajímali jsme se rovněž i o historii nejprodávanějšího auta světa.

 

 

Procházka historií s expertem na slovo vzatým

Nyní se ale na historii automobilky Tatra a německé legendy jménem Brouk podíváme opět. Vzájemným podobnostem v historii Brouka a české tatrovky se věnuje přiložené video z dílny Carefection (dříve známý jako XCAR). Ve videu můžeme sledovat nejnovější verzi současného New Beetlu, kterak pózuje vedle dnes již legendárního Tatraplanu. Ten patří Ivanu Margoliusovi, expertu na historii automobilky Tatra, který nám všem přinese detailní pohled na okolnosti, za kterých vznikl projekt Volkswagen Type 1, na podobnost mezi Broukem a Tatrami a mnoho dalšího.

 

Foto: Youtube.com

 
Sdílejte
Předchozí článekNezapomínejte na pitný režim za volantem
Další článekŽe automobilové koncepty nejsou na prodej? Stačí mít dost peněz
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here