Domů » Videa » Škoda 120 vs. Ford Mustang – Jede skoro 180 km/h!

Škoda 120 vs. Ford Mustang – Jede skoro 180 km/h!

0
Škoda 120 vs. Ford Mustang – Jede skoro 180 km/h!
Škoda 120 vs. Ford Mustang

Ne nadarmo se říká, že nevyhraješ s koupeným autem, ale s postaveným. Tak toho se držel majitel této staré Škody 120, kterou důkladně upravil a vylepšil. Tento zajímavý kousek vznikl v Polsku a má více než 200 koní. Postavil ji Przemek Kolek na základu Škoda 120 GLS a okamžitě se dal do upravování motoru. Nenastal tedy žádný nesmyslný tuzing, nálepky a falešné koncovky. Motor dostal pořádné svody, sání, ojnice, klikovku, písty a samozřejmě i vačku. Vše navíc doplnil o pořádné turbo.

Postaví se i proti Audi RS6

Kvůli bezpečnosti samozřejmě auto dostalo pořádné kotoučové brzdy s regulátorem brzdného a tlaku a kvůli bezpečí motoru přibyl i olejový chladič. Na řadu přišla též spojka, jelikož ta sériová začala už při jenom baru prokluzovat. Skoro půl roku se pracovalo na elektronickém vstřikování paliva, které nahradilo karburátor z motocyklu, k čemuž samozřejmě přibyla i pořádná řídící jednotka. Výsledkem je výkon 202 koní naměřených na brzdě.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...