Domů » Videa » Nová Škoda Octavia a velké zklamání v losím testu

Nová Škoda Octavia a velké zklamání v losím testu

0
Nová Škoda Octavia a velké zklamání v losím testu
Nová Škoda Octavia a velké zklamání v losím testu

Jedná se o přesně nadimenzovaný test, kterým prochází snad každý moderní vůz. A tak nějak od nových vozů také očekáváme, že tímto testem bez větších nejistot ve slušné rychlosti projdou. Jenže u nové Škody Octavia čtvrté generace se něco nepodařilo. Švédský magazín Teknikens Värld se nedávno pustil do testu nové Octavie, což bohužel nedopadlo tak, jak by příznivci značky očekávali.

Divoký průjezd v nízké rychlosti

Bez větších oplétaček se dostaňme rovnou k testu, který si můžete prohlédnout v přiloženém videu. Losí test dokázala Octavia projet maximálně v rychlosti 70 km/h a už při zvýšení o pouhé 2 km/h se vůz blízce seznámil s kužely. Tento test se dá velice snadno přenést do normálního provozu. Už při rychlosti 72 km/h byste tedy na úzké cestě navštívili přilehlou zeleň. Udejme si také nějaké měřítko. Za ucházející výsledek se považuje průjezd v rychlosti 72 km/h bez kontaktu s kužely. Například nové Toyota Corolla losí test bez zaváhání zvládla v rychlosti 74 km/h. Některé vozy dokonce tento test zvládají v rychlosti i 80 km/h.

Podle redakce Teknikens Värld je problém v kontrole stability, nebo-li ESP. Nastavení a vývoj tohoto systému má na starosti přímo vývoj automobilky Škoda a někde tedy pravděpodobně došlo k chybě, kterou možná vyřeší softwarová úprava.

Pro zajímavost si přidáme, jak v losím testu dopadl nový Superb iV. Výsledek je ještě horší než u Octavie:

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...