Domů » Videa » Nová Škoda Octavia a velké zklamání v losím testu

Nová Škoda Octavia a velké zklamání v losím testu

0

Jedná se o přesně nadimenzovaný test, kterým prochází snad každý moderní vůz. A tak nějak od nových vozů také očekáváme, že tímto testem bez větších nejistot ve slušné rychlosti projdou. Jenže u nové Škody Octavia čtvrté generace se něco nepodařilo. Švédský magazín Teknikens Värld se nedávno pustil do testu nové Octavie, což bohužel nedopadlo tak, jak by příznivci značky očekávali.

Nová Škoda Octavia a velké zklamání v losím testu
Nová Škoda Octavia a velké zklamání v losím testu

Divoký průjezd v nízké rychlosti

Bez větších oplétaček se dostaňme rovnou k testu, který si můžete prohlédnout v přiloženém videu. Losí test dokázala Octavia projet maximálně v rychlosti 70 km/h a už při zvýšení o pouhé 2 km/h se vůz blízce seznámil s kužely. Tento test se dá velice snadno přenést do normálního provozu. Už při rychlosti 72 km/h byste tedy na úzké cestě navštívili přilehlou zeleň. Udejme si také nějaké měřítko. Za ucházející výsledek se považuje průjezd v rychlosti 72 km/h bez kontaktu s kužely. Například nové Toyota Corolla losí test bez zaváhání zvládla v rychlosti 74 km/h. Některé vozy dokonce tento test zvládají v rychlosti i 80 km/h.

Podle redakce Teknikens Värld je problém v kontrole stability, nebo-li ESP. Nastavení a vývoj tohoto systému má na starosti přímo vývoj automobilky Škoda a někde tedy pravděpodobně došlo k chybě, kterou možná vyřeší softwarová úprava.

Pro zajímavost si přidáme, jak v losím testu dopadl nový Superb iV. Výsledek je ještě horší než u Octavie:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...