Domů » Autosalony » Ford Kuga 2017 – Facelift přinesl svaly a nové motory

Ford Kuga 2017 – Facelift přinesl svaly a nové motory

0

Ford Kuga patří v České republice mezi velmi oblíbené kompaktní crossovery, nejen pro svůj design. Na trhu se ale pohybuje již od roku 2008 a přišel tak nejvyšší čas na jeho modernizaci.

Ford Kuga 2017 – Facelift přinesl svaly a nové motory

Slavnostní premiéra nové Kugy proběhla v únoru v Barceloně na veletrhu Mobile World Congress.

Na první pohled si jisto jistě každý všimne nové masky chladiče. Ta se nese přesně ve stylu současného designového jazyka Fordu. Neevokuje v nás ale pocit, že sledujeme novinku z dílny Aston Martinu, jako se tomu daří Mondeu. Nová šestistranná s maska dvojicí masivních vodorovných lišt totiž svou podobou odpovídá té, kterou známe z velkého modelu Edge.

Změny se ale netýkají jen masky vozu. Kapota, blatníky a vlastně celá karoserie prošla značnými změnami. Zcela nový je přední i zadní nárazník. V přední části nalezneme i nové bi-xenonové reflektory doplněné elegantní lištou denních LED světel Podobnou úpravou prošla i světla zadní. Ty jsou nyní větší a výraznější. Automobil tak nyní působí mnohem svalnatěji a ostřeji.

Tři deisely, benzín jen jediný

Největší novinkou je ale technika vozu. Pod kapotou nalezneme zcela nový 1,5 litrový turbodiesel TDCi o výkonu 88 kW a spotřebou 4,4 litru na 100 km. V nabídce motorů dále nechybí ani dieselový dvoulitr s výkonem přesahující 110 kW, který je možný spárovat i s pohonem všech kol. U prvního zmíněného vznětového motoru tato možnost chybí. Ford ale nabízí i dieselový motor, který je možný si objednat pouze s pohonem 4×4. Tím agregátem je dvoulitr s výkonem 132 kW.

Pokud jste fanouškem motorů spalující benzín, máte k dispozici pouze jednu jedinou variantu. Tou je 1,5 litrový EcoBoost v různých výkonových variantách – 88, 110 a 134 kW. První dvě varianty dává automobilky k dispozici pouze jako předokolky, naopak nejsilnější zážehový motor bude k dipozici pouze jako čtyřkolka.

Foto: Ford

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články