Domů » Autonovinky » Honda CR-Z končí speciální edicí

Honda CR-Z končí speciální edicí

0

Honda CR-X platila za jeden z nejvíce atraktivních kompaktních hatchbacků osmdesátých a devadesátých let. To také vysvětluje nadšení, které v srdcích všech fanoušcích Hondy zavládlo, když tato japonská automobilka vypustila v roce 2010 podobu jeho duchovního nástupce – CR-Z. toto nadšení ovšem netrvalo dlouho a kvůli nízkým prodejům jej Honda v roce 2014 stáhla z evropského trhu a nyní tak činí i na domácím Japonském trhu.

Honda CR-Z končí speciální edicí

 

Není čemu se divit. Honda se rozhodla do útrob CR-Z vložit namísto konvenčního pohonného ústrojí jeho hybridní variantu, která se na starém kontinentu příliš velké oblibě netěší. To se odrazilo na prodejních číslech. V USA a Japonsku sice zprvu vypadaly nadějně, ovšem po prvotním nadšení zájem o hybridní „sporťáček“ prudce opadl. To mělo za následek již zmíněné stažení z evropského trhu v roce 2010 a letošní celkové ukončení produkce CR-Z.

 

Rozlučková edice

Jak tomu tak bývá, ukončit výrobu jakéhokoli modelu, bez speciální rozlučkové edice je prakticky nemožné. V případě Hondy CR-Z, nese tato edice název Final Label.

 

 

Od běžného CR-Z se odlišuje speciální modrou metalízou, dvoubarevnými sportovními koly o průměru 17 palců. V interiéru nalezneme loga Final Label, vyšitá do sportovních sedadel nebo malou plaketku na středové konzoli. Dalším odlišením je i speciální čalounění nebo přítomnost navigačního systému již v základní výbavě.

 

Pod kapotou bez změny

Pod kapotou se opět nachází známé hybridní pohonné ústrojí, s výkonem 132 koní. To je možné kombinovat se šestistupňovým manuálem nebo bezestupňovým automatem CVT.

 

Cena edice Final Label je v hrubém přepočtu 646 tisíc korun. K dostání bude ovšem pouze v Japonsku. Pokud vám CR-Z chybí, nemusíte ale smutnit dlouho. Honda totiž údajně již pracuje na nové generaci malého sporťáčku, která bude k dispozici i u nás.

 

Foto: Honda

Previous article Pozor! Zúžení na D1 je pod radary!
Next article Nový Mustang pro britskou policii
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články