Domů » Pro řidiče » HoppyGo: jak si půjčit vůz nebo nabídnou své vozidlo ostatním?

HoppyGo: jak si půjčit vůz nebo nabídnou své vozidlo ostatním?

Potřebujete půjčit dodávku nebo jiné vozidlo? Nebo naopak máte doma vůz, který nepoužíváte každý den? Pro oba tyto případy můžete využít službu s názvem HoppyGo. Jak celý tento proces funguje? Jaké jsou výhody a nevýhody této služby? A jaké jsou recenze?

HoppyGo: jak si půjčit vůz nebo nabídnou své vozidlo ostatním?

Co je to HoppyGo?

HoppyGo je poměrně novým projektem, který pochází z České republiky. Projekt vznikl v roce 2017, avšak až během roku 2020 se rozšířil o více než 80 %. HoppyGo uvádí, že má více jak 95 % spokojených zákazníků, ať jsou to spolehlivý majitelé vozů, kteří nabízí půjčení auta nebo ukáznění a zodpovědní řidiči, kteří si auta půjčují.

HoppyGo je online platforma na principu peer-to-peer sdílení vozů, která spojuje lidi s jasným cílem a potřebami – půjčit si auto nebo auto poskytnout pro společné sdílení ostatním.

Službu vyhledávají ti, kteří mají auto, ale nevyužívají jej každý den, a tak mohou vozidlo půjčit druhým. HoppyGo je také pro ty, kteří potřebují půjčit auto z různých důvodů, ať to bude na dovolenou po České republice nebo do zahraničí, luxusní vůz na nedělní vyjížďku či větší auto na stěhování a odvoz nábytku. 

Platforma HoppyGo se neustále rozšiřuje, a proto v současnosti je možné sdílená vozidla půjčit v celé České republice, tak i na Slovensku nebo v Polsku.

Cílem služby HoppyGo je jednoduché a dostupné zprostředkovávání automobilů pro všechny ty, co vozidlo potřebují nebo jej chtějí poskytnout k půjčení ostatním uživatelům.

Jak to celé funguje?

Ať už se rozhodnete, že budete chtít své auto půjčovat nebo jste v pozici řidiče a chcete si auto naopak půjčit. Těmto krokům, jako je registrace, ověření účtu a stažení aplikace se zkrátka nevyhnete. 

Registrace 

Pokud nejste registrováni, můžete alespoň vyhledávat vozy včetně dostupnosti termínu a konkrétního místa. Na základě toho zákazník uvidí orientační cenu s pojištěním. Pro konkrétní parametry zápůjčky a také přesnou cenu je nutné se zaregistrovat. Stejně tak je nutná registrace i při nabídnutí vozidla a pro jeho sdílení ostatním.

Registrovat se může kdokoliv, kdo je starší 18 let a má platný občanský a řidičský průkaz. Tyto dva dokumenty jsou nutně potřeba při registraci. V rámci samotného ověření je třeba ověřit i telefonní číslo, vaše základní údaje a také váš autoportrét

Osobní údaje a doklady jsou třeba pro správné ověření vaší osoby. Řidičský průkaz je třeba pro ověření, že jste držitelem platného řidičského oprávnění skupiny B. Občanský průkaz je potřeba pro kontrolu totožnosti a také toho, aby bylo možné uzavřít havarijní pojištění na vaši osobu

Ověření vytvořeného účtu

Ať už majitelé nabízených vozů nebo samotní řidiči se musí na HoppyGo registrovat a projít tzv. interním scoringem. Po samotné registraci proto bude nutné počkat až vám profil pracovníci na HoppyGo schválí. Celý proces schválení trvá několik minut, avšak na nejvýše 24 hodin. Poté je možné začít. 

Co by vás mohlo zajímat?

Jestliže potřebujete půjčit auto na určitou událost nebo chcete auto poskytnout ke sdílenému půjčování, doporučujeme na stránkách HoppyGo v sekci Jak to funguje si detailně pročíst proces, jak si půjčit auto, a jak auto nabídnout. Najdete tam mnoho důležitých informací a pravidel a také tipů, jak se například vyhnout potenciálním nepříjemnostem. V tomto článku vám přinášíme pouze nejzákladnější informace týkající se těchto služeb. 

HoppyGo vyhledávání vozidel
Vyhledávání aktuálních vozidel k půjčení

Chci si půjčit auto

Pokud si chcete půjčit některé z nabízených vozidel, musíte se nejprve zaregistrovat. Registraci je nutné provést buď na webu nebo v aplikaci HoppyGo. Po registraci bude váš profil schválen a poté je možné pokračovat dál. V dalším kroku doporučujeme si stáhnout aplikaci HoppyGo, protože bez ní nebude možné auto převzít ani vrátit. 

Vyhledávání auta, potvrzení poptávky a cena zápůjčky

Na základě detailního vyhledávání si vyberete vozidlo, které vám bude nejvíce vyhovovat dle vaší potřeby, poté zašlete konkrétní poptávku majiteli vozu. Dejte si pozor, abyste při vyhledávání byly přihlášení do aplikace HoppyGo, protože pak uvidíte reálnou konečnou cenu včetně pojištění. Vozidel můžete poptat více, avšak služba si účtuje pouze první potvrzení poptávky. Ty ostatní jsou poté automaticky zrušeny. 

Majitel vozu má obvykle ve standardní objednávce na potvrzení poptávky celkem 24 hodin. V momentě, kdy majitel vozidla poptávku přijme a potvrdí, přijde vám sms upozornění a email

Dále po přijetí vaší poptávky majitelem vozu se vám automaticky strhnout peníze z bankovního účtu. V tomto okamžiku se vaše poptávka stává závaznou a vy s tím musíte počítat. Pokud by bylo potřeba potvrzenou rezervaci vozidla zrušit, můžete tak učinit nejpozději 3 dny před začátkem zápůjčky. Protože jinak je třeba se připravit na to, že majitel vozu může požadovat storno poplatek ve výši až 50 %. Se zapůjčeným vozidlem je možné jet do zahraničí, avšak je nutné, aby majitel vozu měl tuto možnost povolenou.

A co je zahrnuto v ceně zápůjčky konkrétního vozidla? V rezervaci vozidla vidíte částku za pronájem auto, cenu za havarijní pojištění (pokud nemá majitel vozu vlastní pojištění) a výši vratné kauce (podle zvoleného typu pojištění). Dále jsou přidané informace o celkovém nájezdu včetně ceny za extra kilometry nad tento limit. Obecně platí, že čím je délka zápůjčky delším, tím je nižší denní cena za pronájem vozidla i za pojištění. 

Převzetí a vrácení vozidla

Nezapomeňte na to, že při převzetí a vrácení vozidla je nutné mít staženou aplikaci HoppyGo, která vás celým tímto procesem provede, krok po kroku, tudíž na nic nezapomenete. 

Vůz je nutné si vyzvednout na dané konkrétní adrese nebo je možné využít doplňkovou službu s názvem “Chci vůz přistavit na mou adresu”. To znamená, že některá vozidla mohou být přistavena na vaší adrese nebo alespoň někde poblíž. Všechno je závislé na majiteli vozu a dalších okolnostech a vaší společné komunikaci. Doporučujeme s majitelem vozu se vždy domluvit na konkrétních detailech a podmínkách. Tím se vyvarujete možných problémů a nesrovnalostem. Komunikace mezi zákazníkem a majitelem vozu probíhá prostřednictvím chatu HoppyGo, nebo je možné využít telefonní kontakt, který je na profilu majitele. 

Při převzetí vozidla je třeba dle aplikace nafotit auto, napsat stav km a stav paliva. Majitel vozu bude pro ověření vás potřebovat poslední 4 čísla z vašeho občanského průkazu. Jakmile je všechno vyřízeno a potvrzeno, je možné se vydat na cestu. Pamatujte, že při půjčení vozidla musíte řídit vždycky jen vy, to znamená ten, kdo si auto vypůjčil. Je to z důvodu pojištění vozidla na konkrétní osobu.

Vrácení vozidla je téměř totožné, jako při převzetí. Není třeba předávací protokol ani žádná smlouva. Všechno musí proběhnout v aplikaci. Je třeba vozidlo nafotit a zadat počet najetých kilometrů a aktuální stav paliva. Dále můžete doplnit i své další poznámky. Vrátit vozidlo je nutné na smluveném místě s majitelem. Pro jakoukoliv změnu je třeba okamžitá komunikace s majitelem vozu.

Povinnosti řidiče

Platby je nutné provádět prostřednictvím internetových plateb. Při přijetí rezervace je nutné komunikovat s majitelem vozu a dohodnout tak detailní informace a potřeby obou stran. Při převzetí vozu je nutné mít u sebe doklad totožnosti k ověření. Dále je nutné a samozřejmostí respektovat potřeby a přání majitele vozidla. Pokud by se objevilo s vaší strany nevhodné chování, HoppyGo vám může vystavit pokutu dle aktuálního ceníku pokut. K půjčenému vozidlu je nutné se chovat s respektem, aby nebylo zničeno či jinak poškozeno.

Abyste se vy jako řidič vyhnuli nepříjemnostem a dalším komplikacím, vždy je nutná aktivní komunikace s majitelem vozu. 

HoppyGo jak si půjčit vozidlo
Jak si půjčit auto?

Příklad k půjčení auta prostřednictvím HoppyGo

Na stránkách HoppyGo bez registrace je možné nahlédnout na nabídku vozidel k půjčení. Ceny jsou vždycky orientační, tudíž je třeba počítávat s cenou přibližnou. Je zde také třeba logicky počítat s tím, že výše ceny je závislá také na tom, jaký automobil (střední nebo vyšší třída) si vyberete. Dále je rozdíl v tom zdali potřebujete dodávku nebo vám bude stačit obyčejný osobní automobil s průměrnou výbavou.

Automobil Škoda Fabia půjčení na 24 hodin:

 • Datum vyzvednutí: 4. února v 10:00.
 • Datum vrácení: 5. února v 10:00.
 • Cena za 1 den činní 398 Kč (včetně průměrné ceny pojištění).
 • Nájezd v ceně (nezahrnuje náklady na palivo) je 200 km.
 • Každý kilometr nad limit je zpoplatněn částkou 20,25 Kč/km.
 • Dále je třeba počítat s vratnou zálohou, která činní 5 000 Kč. Tato záloha bude vrácena po ukončení zápůjčky.

Cena je přibližná a orientační. Přesná cena s pojištěním se zobrazí až po registraci.

Automobil Škoda Fabia půjčení na víkend:

 • Datum vyzvednutí: 3. února v 17:00.
 • Datum vrácení: 5. února v 17:00.
 • Cena za 3 den činní 1077 Kč (včetně průměrné ceny pojištění).
 • Nájezd v ceně (nezahrnuje náklady na palivo) je 600 km.
 • Každý kilometr nad limit je zpoplatněn částkou 20,25 Kč/km.
 • Dále je třeba počítat s vratnou zálohou, která činní 5 000 Kč. Tato záloha bude vrácena po ukončení zápůjčky.

Cena je přibližná a orientační. Přesná cena s pojištěním se zobrazí až po registraci.

Vyhledávání vozidel na 24 hodin - lokalita Praha 4
Vyhledávání vozidel na 24 hodin – lokalita Praha 4
HoppyGo půjčení vozidla na 24 hodin
Půjčení vozidla na 24 hodin

Chci své auto nabídnout

Pokud máte vozidlo, které nevyužíváte každý den a chcete jej nabídnout ke společnému sdílení s ostatními, můžete využít právě tuto platformu. HoppyGo tak nabízí majitelům exkluzivní možnost finančního zhodnocení nevyužitého automobilu, které by jinak měl nevyužité doma ve své garáži. I v tomto případě je nutná registrace, schválení profilu a stažení aplikace.

Registrace vozu, stanovení podmínek a cena

Vy jako majitel vozu můžete pronajímat vozů kolik chcete. Nezbytná je registrace vozidla, které chcete nabídnout. Musíte vyplnit detailní informace o vozidle, nahrát technický průkaz a nastavit cenu, za kterou chcete vůz pronajímat. Poté musíte čekat na to, až bude vaše registrace schválena. 

Po registraci je nutné vyplnit informace a pravidla o půjčce vozu včetně kdy a jaké konkrétní dny chcete auto nabídnou ostatním. 

HoppyGo při registraci vašeho vozu stanovuje orientační cenu, avšak vy si cenu můžete kdykoliv změnit a přepsat. Cenu je třeba určit na základě provozních nákladů a podobně. K vaší stanovené ceně se pak automaticky připočítává i HoppyGo provize a cena pojištění vozu.

Dávejte si pozor na to, pokud je vaše vozidlo financováno přes leasingovou společnost, ověřte si, že leasingová společnosti s pronájmem souhlasím, protože v opačném případě byste pak mohli mít problémy s řešením potenciální pojistné události.

Pojištění a poškození vozidla

Pokud se vám jako majiteli vozu něco nezdá, kdykoliv je možné konkrétní poptávku bez starostí odmítnout

Pokud by se přeci jen stalo to, že se vůz rozbije nebo se stane dopravní nehoda, tak v rámci poskytovaných služeb v ceně zápůjčky je pojištění s asistenční službou 24/7. Ovšem za poškození vozu, které nastane řidičem kvůli nevhodného chování je zodpovědný řidič sám. Kdykoliv se něco takového stane,  doporučujeme kontaktovat infolinku HoppyGo pro správné řešení problému.

Automobil musí mít sjednané povinné ručení. Přes aplikaci je pak každé vozidlo chráněno havarijním pojištěním od společnosti UNIGA. To znamená, že každé půjčené vozidlo je chráněno po celou dobu zápůjčky. 

Povinnosti majitele vozu

I majitel vozu, který půjčuje auto musí mít povinnosti, které je třeba dodržovat. Zprvu je nutné pravidelně aktualizovat kalendář sdíleného vozu. To znamená, kdy a kde je možné pronájem uskutečnit. Dále je třeba aktivně reagovat na poptávky na zápůjčky vozidla, díky tomu budete ve vyhledávání výše před ostatními nabízejícími. V poslední řadě nezapomeňte na to mít v pořádku všechny doklady od vozidla, především platnou technickou kontrolu a sjednané povinné ručení

I v tomto případě doporučujeme aktivní komunikaci s řidičem, který má zájem o vozidlo. Obě strany se tak vyhnout nepříjemnostem a dalším problémům. 

HoppyGo Jak nabídnout vozidlo k půjčení
Jak nabídnout auto ke sdílení ostatním?

Aplikace HoppyGo

Služba HoppyGo má k dispozici aplikaci. Aplikaci s názvem HoppyGo je možné stáhnout jak pro telefony s Androidem, tak i pro telefony Apple. Pro zákazníky je aplikace intuitivní a snadná k ovládání. Vše je v aplikaci detailně vysvětleno, krok po kroku. Aplikace je nutná pro celý proces zápůjčky či výpůjčky konkrétního vozidla. V samotné aplikaci najdete více než 2500 vozů a až 300 různých modelů aut, které mohou splnit vaše potřeby. 

HoppyGo aplikace
HoppyGo aplikace

Jaké jsou výhody HoppyGo?

Služba HoppyGo je vhodná pro ty, co si nemohou dovolit koupit vůz nebo nechtějí pořizovat automobil do svého vlastnictví.

Je možné si půjčit jakýkoliv automobil dle vašich konkrétních potřeb.

HoppyGo je služba cenově dostupná, jednoduchá a také má udržitelný způsob cestování pro všechny.

Pomocí aplikace je převzetí a vrácení vozidla jednoduché, detailně popsáno, krok za krokem.

Majitele vozidel mohou nabídnout ke sdílení neomezený počet vozů

Půjčená vozidla jsou vždy pojištěna a v ceně zápůjčky je pojištění s asistenční službou 24/7.

Každé vozidlo určené ke sdílení má detailní informace, fotodokumentaci a také ceník s cenou pojištění.

Jaké jsou nevýhody HoppyGo?

Občas se vyskytne nefungující filtrování a vyhledávání vozidel nebo další problémy s aplikací. Většinou se jedná o jednorázové problémy.

Pokud majitel vozu nebo řidič nemá chytrý telefon a možnost připojení k internetu, tak tuto službu nemůže využívat. Protože aplikace je třeba při převzetí a také vrácení vozidla.

Platby v HoppyGo je nutné provádět platební kartou, hotově či jinak není možné.

Služba HoppyGo je vhodná až od 18 let.

Jaké jsou recenze HoppyGo?

Pokud si chcete službu HoppyGo ověřit, můžete si pročíst hodnocení všech zákazníků, kteří službu využívají. Recenze jsou k dispozici na stránkách Firmy.cz, na Google.com nebo na stránkách Mapy.cz

HoppyGo dosahuje podle recenzí momentálně průměrného hodnocení. V recenzích se může občas objevit nespokojený zákazník nebo také majitel vozu. Vždy je všechno závislé na konkrétní situaci, která nastane. HoppyGo se snaží každou vzniklou situaci aktivně řešit ke spokojenosti všech stran. 

Co je to HoppyGo?

HoppyGo je online platforma na principu peer-to-peer sdílení vozů, která spojuje lidi s jasným cílem a potřebami – půjčit si auto nebo auto poskytnout pro společné sdílení ostatním.

Jaké jsou výhody HoppyGo?

Služba HoppyGo je vhodná pro ty, co si nemohou dovolit koupit vůz nebo nechtějí pořizovat automobil do svého vlastnictví. Je možné si půjčit jakýkoliv automobil dle vašich konkrétních potřeb. HoppyGo je služba cenově dostupná, jednoduchá a také má udržitelný způsob cestování pro všechny.

Jaké jsou nevýhody HoppyGo?

Občas se vyskytne nefungující filtrování a vyhledávání vozidel nebo další problémy s aplikací. Většinou se jedná o jednorázové problémy. Pokud majitel vozu nebo řidič nemá chytrý telefon a možnost připojení k internetu, tak tuto službu nemůže využívat. Protože aplikace je třeba při převzetí a také vrácení vozidla.

Zdroj: HoppyGo

Previous article Ford GT – historie a současnost
Next article Návod k obsluze Volkswagen Touareg 1. generace
Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články