Domů » Zajímavosti » Horko může být pro psa či dítě smrtelné. Co tedy dělat?

Horko může být pro psa či dítě smrtelné. Co tedy dělat?

0
Horko může být pro psa či dítě smrtelné. Co tedy dělat?

Při převozu psa nebo dítěte v autě si možná budete potřebovat rychle odskočit. Dávejte si ale velký pozor. Teplota v autě dokáže až neuvěřitelně rychle růst a to nevěstí nic dobrého. Během parného letního dne se totiž teplota v odstaveném autě může dostat až na 70 stupňů Celsia, což může být pro dítě i psa smrtelné. Policie ročně eviduje desítky případů, kdy kvůli nezodpovědným lidem zvířata nebo i děti trpí. Zvládat horka v autě je totiž težší, než se může na první pohled zdát.

Pootevřené okénko nepomáhá

Stačí zaparkovat do stínu? Na chvilku rozhodně ano. Počítejte ale s tím, že slunce po obloze postupuje a kde byl před hodinou stín, tam už je teď výheň. A takový stín stromu, který jste považovali za bezpečný, už je možné použít jen jako sluneční hodiny. Často to lidé řeší pootevřením okénka. Jenže kolik toho takové okénko zvládne, když už za půl hodiny bude v autě 40 stupňů?

Můžete zachránit život

Co dělat ve chvíli, kdy na parkovišti vidíte v autě psa či díte, které zjevně trpí? Jako první se snažte navázat kontakt a vybudit reakci. Volejte též na číslo 112 či 158, jelikož budou schopni zavolat nejen policejní hlídku, ale také hasiče i záchrannou službu. Občas se stane, že je situace vážná a člověk se uvězněné rozhodne zachránit rozbitím okna. Dávejte si ale pozor. Situaci první důkladně zhodnoťte a ideálně ji proberte i s policií na telefonu.

Záchrana někdy vyústí v problémy

Stalo se totiž hodně případů, kdy i napříč hrdinskému skutku chtěl majitel rozbité okno zaplatit. Během záchrany tedy konejte rychle a rozhodně, ale držte se instrukcí záchranářů.To vás dokáže udržet mimo problémy. Můžeme si také uvést, že policie může zavření psa v autě nahlásit na Státní veterinární správu a uložit pokutu do 200 000 Kč. Při převozu psa v autě si tak dávejte pozor.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...