Domů » Pro řidiče » Jak odstranit ptačí trus z auta? Není to jen tak

Jak odstranit ptačí trus z auta? Není to jen tak

0

Auta se nezašpiní pouze během jízdy. Vždyť ten plechový chudák může pouze stát na parkovišti a bude vypadat hůře, než kdyby týden v kuse jezdil. Dopadá na něj prach, který se ideálně rozmaže deštěm, a mstí se mu také okřídlenci. Právě jejich trusu bychom se měli co nejrychleji zbavit. Pojďme se tedy podívat, jak odstranit ptačí trus z auta.

Jak odstranit ptačí trus z auta? Není to jen tak

Ach ta příroda

Začíná to tím, že přijdete ráno k auta a vidíte tu spoušť. Bílé skvrny na karoserii jsou jasnou indícií. Dá se to brát jako důkaz toho, že na vás příroda myslí, ale měli byste se toho co nejrychleji zbavit. Je to jen další den v boji s přírodou. Nevypadá to nejlépe a po zaschnutí bude situace ještě horší.

Čemu se vyhnout

Proto se raději vyhněte oddalování čištění. Čím rychlejší totiž budete, tím rychleji to budete mít za sebou. I tak na to ale musíte jít s rozumem. Přílišná horlivost může uškodit. Do toho se řadí improvizace v podobě čistícího prostředku na nádobí, škrabání a podobně. To můžete být ještě nebezpečnější než samotný trus.

Odstranit ptačí trus z auta může být náročný úkol

Začneme tedy výběrem prostředku pro mytí karoserie. Pro ten si zajděte do garáže nebo do obchodu. Jejich použití vám výrazně usnadní práci, neboť disponují speciálním složením, jež dokáže povolit ptačí trus a neutralizovat jeho působení na lak karoserie. Po odstranění ptačího trusu takovým způsobem můžete zase spokojeně jezdit. Pokud to chcete udělat dokonale, tak vůz můžete po umývání i navoskovat.

U skla je situace jednodušší

Jiná je situace mimo kovové části automobilu. To znamená například sklo. Tady se vám práce dosti ulehčí. Použít zde můžete obyčejný čistící prostředek na skleněné povrchy. Odstraní trus a neměl by ani zanechat šmouhy. A co takhle gumové lišty? Zde vám po vyčištění šmouha pravděpodobně zůstane. To ale můžete snadno napravit použitím pasty na oživení plastů.

Vlastníte kabriolet?

V případě kabrioletů neslouží jako dopadová plocha trusu jen kovový, skleněný nebo gumový povrch. Tady navíc přibývá i na poškození náchylná plátěná střecha. Materiál vlivem trusu velice trpí a může dojít k nevratnému poškození. V žádném případě tedy neotálejte. Střeše pomůžete také výběrem správné impregnace.

Proč je ptačí trus tak nebezpečný

Stále tady mluvíme o negativním působení ptačího trusu. Proč? Je vysoce kyselý a korozivní. Přesně to, co by nemělo mít styk s povrchem vozu. Tyto negativní účinky ještě podporuje sluneční záření. Společně tak velice rychle naruší lak a vy z toho budete mít jen oči pro pláč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články