Domů » Pro řidiče » Boj s přírodou: Na co si dát pozor a jak se bránit?

Boj s přírodou: Na co si dát pozor a jak se bránit?

0

Na parkovišti vám nemusí auto poškodit pouze neopatrní řidiči. Příroda si pro majitele automobilů připravila různé překvapení, na které se musí připravit a nebo se proti nim preventivně bránit. Na případný útok zvířátek na automobil se dokonce myslí i při pojištění auta, jelikož je to poměrně častou záležitostí. Někdy problém snadno vyřešíte saponátem a hadříkem, jindy se ale může poškození vyšplhat až na desítky tisíc korun. Pojďme se tedy podívat na to, co si na vás příroda může přichystat.

Boj s přírodou: Na co si dát pozor a jak se bránit?
Kuna v autě

Jak odstranit ptačí trus z karoserie

Z nebe nepadá pouze déšť, kroupy a sníh. Padá také ptačí trus. Může se tak velice snadno stát, že ráno přijdete ke svému plechovému miláčkovi a ten bude mít na karoserii a sklech bílé překvapení. I když trusu bude na autě velice málo a řeknete si, že to pár dní zvládnete, tak byste v žádném případě neměli otálet. Po zaschnutí je ptačí trus velice těžko odstranitelné a některé jeho složky dokonce mohou poškodit lak! Raději si přečtěte náš článek Jak odstranit ptačí trus z auta a rychle se do toho dejte.

Jak odstranit ptačí trus

Odstraňujeme mouchy z auta

Jezdíte pravidelněji po dálnici? Pokud ano, tak je vám pohled masku auta polepenou mouchami velice dobře známý. Stejná je situace na cestách kolem vody. Hmyz je přeci jen všude a před jedoucím automobilem většinou nestihne uhnout. V extrémních případech dokonce nemusíte pořádně ani přečíst registrační značku, a to už se můžete dostat do malérů s policií. Stejně jako u ptačího trusu, tak hmyz je nejsnadnější umýt před zaschnutím. Náš článek Jak odstranit mouchy z auta? Jde to snadno a rychle vám řekne jak.

Návštěva kuny

Kuny jsou jednou z nejhorších přírodních nástrah. Tyhle roztomilé zvířátka totiž udělají z perfektně fungujícího auta během chvilky nepojízdné a následná oprava může být velice drahá. Pokud k vám kuna zavítá, tak může pokousat pouze nějaké gumy a „tapecy“, ale pustit se může také do elektrického vedení. Jednoduše to poznáte tak, že ráno nenastartujete a v motorovém prostoru bude nepořádek. Existuje několik způsobů jak odradit kunu a věnovali jsem se jim ve článku Kuna v motoru je silný a mazaný soupeř. Najdete zde celý seznam věcí, které na kuny fungují.

Kuna v autě
Kuna v autě

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články