Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Jak prodat ojeté auto? 3 nejčastější možnosti

Jak prodat ojeté auto? 3 nejčastější možnosti

0

Rozhodli jste prodat stávající auto a nahradit ho novým? Nejspíš si tak pravděpodobně kladete otázku, jak vlastně auto prodat. Prodat ojetý automobil je možné několika způsoby a my si v tomto článku povíme, jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Hlavním cílem prodeje vozu je přece získat co největší obnos peněz a mít bezproblémový průběh prodeje. Ojeté auto proto můžete prodat do autobazaru, možné je ho prodat v komisi a odvézt si ho napřímo může také nový majitel.

Jak prodat ojeté auto? 3 nejčastější možnosti
Jak prodat ojeté auto

Prodej ojetého automobilu do autobazaru

Hlavní výhoda prodeje ojetého automobilu do autobazaru je fakt, že vám uspoří spoustu času, jelikož se díky němu zbavíte starostí s prodejem. Buďte si ale naprosto jistí tím, že vám v autobazaru nabídnou o hodně nižší cenu, než jakou si představujete. Pokud vám po publikování inzerátu na internet nezačnou autobazary automaticky volat, tak se dejte do nabízení sami. Výhodou prodání vozu autobazaru je fakt, že po následném prodeji odpovědnost za závady nese autobazar. Zde si dejte pozor, aby bazar skutečně auto koupil. Při pouhém vystavování vozu budete mít odpovědnost za vady vy. Autobazar navíc vyřeší papírování a vy si rovnou můžete ukončit i pojištění vozu. Pokud si rovnou koupíte další auto, tak by vás mohla zaujmout možnost využití auta na protiúčet.

Jak jsme už ale zmínili, tak v autobazaru se nejspíš domluvíte na nižší ceně, jelikož budete vyjednávat se zkušeným obchodníkem. Zde ale záleží na tom, jaké máte vy zkušenosti s obchodním jednáním.

Komisní prodej ojetého automobilu

Pokud je vám vlastně jednou, jak dlouho se bude auto prodávat, tak můžete zvážit komisní prodej. Autobazar od vás v tomto případě auto nekoupí, ale zaplatíte odměnu pro autobazar za zprostředkování prodeje. Váš automobil totiž bude moct být vystaven v autobazaru, kde ho bazarník bude nabízet. Může se ale stát, že auto bude v autobazaru dlouhou dobu stát a bude tak postupně ztrácet svou hodnotu. A průměrná doba prodeje v případě komisního prodeje je dva měsíce. Po celou dobu vystavování budete muset platit povinné ručení a odpovědnost za skryté vady bude stále na vás. Ve většině případů vyjde v konečném důsledku komisní prodej lépe než prodej do autobazaru, ale s ním více starostí.

Bazar ojetých vozů
Bazar ojetých vozů

Přímý prodej kupci

Pokud si chcete prodat auto sami, tak jste se rozhodli pro pravděpodobně nejziskovější způsob prodeje ojetého vozidla. Souvisí s ním ale nejvíce starostí a budete si na něj muset udělat více času. Pokud se vám vozidlo nebude dařit déle prodat, tak vám bude zbytečně stát doma. Tomu můžete zčásti předejít vytvořením zajímavého inzerátu. Poctivě si také nastudujte, jak správně ojeté auto prodat a předejít problémům. V tomto případě vás samozřejmě bude zajímat kupní smlouva na auto a myslete na to, že budete nést riziko za skryté vady. Což lze samozřejmě změnit zněním smlouvy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...