Domů » Pro řidiče » Jak správně vybrat stěrače

Jak správně vybrat stěrače

0
Jak správně vybrat stěrače

Fungování stěračů může výrazně ovlivnit bezpečnost jízdy. Abyste stihli rychle zareagovat na dění na silnici, tak potřebujete dokonale čistý výhled. Jen díky vaší pohotové reakci můžete využít schopnosti brzd a pneumatik. Mokré, špinavé či zasněžené okno během jízdy určitě není vizitkou svědomitého řidiče. Jak ale docílit ničím nerušeného výhledu?

Opotřebení hraje velkou roli

Ani ty nejkvalitnější stěrače vám nepomohou, pokud jsou staré a opotřebené. Jak takový dysfukční stěrač poznat? Jednoduše. Pokud vám na okně zůstávají při stírání pruhy či skvrny a nečistoty po okně spíše rozmazávají, tak je na čase zainvestovat do nových. Pokud se budete držet opotřebených stěračů tak hrozí, že se gumička uvolní a kovová část stěrače vám na památku zanechá v okně rýhy. A výměna okna je mnohem nepříjemnější než stěračů. Doporučováno je vyměnit stěrače každý rok, ale kvalitní stěrače vám vydrží výrazně déle.

Jak se zorientovat v obrovské nabídce

Při výběru je ideální držet se značkových stěračů. Ty jsou vyrobeny ideálně pro tvar okna na vašem automobilu. Můžete je snadno vybrat podle modelu vozu. Tím se vyhnete nebezpečí zakoupení stěrače se špatným úchytem nebo délkou. V případě špatného úchytem je vám stěrač k ničemu a špatná délka má za následek nedokonalé stírání. Krátký stěrač není schopen setřít vodu z celého okna a dlouhý stěrač se nejspíš zasekne do sloupku nebo se zaseknou vzájemně.

S těmito defekty se často setkáte u levných produktů z Číny nebo u napodobenin známých značek. Jejich životnost je několikanásobně kratší, takže je musíte častěji měnit. Špatné prohnutí navíc způsobí nízký přítlak a voda bude zase na okně zůstávat.

Příchod flat stěračů

Moderním typem stěračů jsou takzvané flat stěrače, které nahrazují běžné ramínkové. Díky absenci kovových části nereznou a snadno se instalují. Výborně stírají, což ocenili i experti na automobilismus. Jsou nepatrně dražší, ale získáte větší výkon a delší životnost.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...