Domů » Pro řidiče » Jak zvládat horka v autě

Jak zvládat horka v autě

0

Panují horké dny, které nás přímo vyzývají k cestám k vodě nebo na dovolenou. Každý řidič i pasažér ví, že cestování v tropických teplotách nic příjemného není. A často nepomůže ani klimatizace puštěná naplno. Pojďme se tak podívat na několik metod, díky kterým můžete bojovat s horkem v autě.

Jak zvládat horka v autě

Horko může být nebezpečné

Horko v autě není nepříjemné jen pocitově. Je pravda, že se nepříjemně potíte, ale nebezpečné je právě vyčerpání po psychické stránce. Některé z nás vyčerpá už jen myšlenka na nasednutí do rozpáleného vozu. Horko uvnitř může skončit i omdlením, což je velice nebezpečné v případě řidiče.

Jak zachovat v autě chládek

Začneme tím nejdůležitějším. Nenechat interiér rozpálit do pekelných teplot. Na přímém slunci může během hodiny dosáhnout teplota uvnitř vozidla až 70 stupňů. A jak jednoduše zabránit slunci, aby svítilo přímo do auta? Zaparkovat ve stínu. Možná už jste viděli lidi, kteří své vozy přeparkovávali dle postupu slunce po obloze.

Větrat a větrat

Většina z nás po nasednutí okamžitě pouští větráky a klimatizaci. Vhodné je i otevření zadních okének, neboť jimi vyjde horký vzduch ven. Po vyvětrání horkého vzduchu ale okna okamžitě zavřete. Pokud váš vůz klimatizací nedisponuje, tak vám nezbývá nic jiného, než větrat během celé jízdy.

I v tom nejhorším horku buďte s klimatizací opatrní. Příliš velkým šokem si můžete způsobit zablokování krční páteře nebo revma. Uvnitř auta by teplota měla ideálně být o 5 až 7 stupňů nižší než venku.

Hydratace je klíč

V horku se člověk cítí unavený, podrážděný a bez energie. A to pro řidiče vhodné není. Také rapidně klesá pozornost, s níž má velice blízký vztah nehodovost. Pomoci si můžete dostatečnou hydratací a odpočinkem. Ideální je pití čisté vody. A to minimálně 2 litry denně. Energetické nápoje a káva povzbuzují, ale zároveň také odvodňují. Minerální voda vám pomůže doplnit důležité minerály, které jste vypotili do trika.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...