Domů » Aktuality » Jaké změny na silnicích nás čekají v roce 2019?

Jaké změny na silnicích nás čekají v roce 2019?

0
Jaké změny na silnicích nás čekají v roce 2019?

Máme tady podzim a to už je jen krok od nového roku. Jak už bývá zvykem, tak ten pro nás znamená změny v povinnostech a zákonech. My se tady samozřejmě bavíme o těch z motoristického světa. Ihned na začátek musíme uvést, že většina změn je pozitivních a budete za ně s největší pravděpodobností rádi. Uvedeme si novinky týkající se lékárniček, STK a vytváření uliček pro záchranný sbor.

Odlehčená lékárnička a povinná výbava

Největší změnou v případě autolékárničky je fakt, že ji už nemusíte kompletně měnit kvůli expiraci jednoho předmětu. Navíc došlo k výrazné změně povinného obsahu. Tyto novinky vešly v platnost 1. října 2018, stejně tak jako aktualizovaný seznam povinné výbavy. V lékárničce již nemusíte mít náplast s polštářkem, trojcípý šátek ani plastovou roušku. Podívejte se na aktualizovaný seznam obsahu autolékárničky.

Zhubl také seznam povinné výbavy. Již s sebou nemusíte vozit náhradní pojistky, klíč na matice kol, rezervu a ani příruční zvedák na auto. Tyto věci se samozřejmě v určitých situacích hodí, ale přiznejme si, kdo na moderním autě dokáže vyměnit pojistku či žárovku. To klíč na matice kol, rezerva a příruční zvedák na auto jsou nepovinné jen v tom případě, pokud je vůz vybaven prostředky pro opravu defektu, nebo pokud má sjednanou asistenční službu zajišťující výměnu pneumatiky na místě.

Co nás čeká u STK?

Nejnovější novela o podmínkách provozu myslela i na staré dobré stáčení tachometru. Falšování nájezdu automobilu bude postihováno pokutou až půl milionu. 1. října 2018 také skončila povinnost emisních testů u všech motocyklů. Navíc se budou nově provádět vždy ve čtyřletém cyklu.

Víte jak vytvořit uličku pro průjezdy záchranného sboru?

1. října se nezměnily pouze papírové věci. Nově musejí řidiči dojíždějící do kolony vytvářet uličku mezi levým a pravým pruhem, jež bude připravena právě pro průjezd policie, ambulance a další vozů s právem přednostní jízdy. Za vjetí do této uličky na vás může čekat pokuta až 2 500 Kč.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...