Domů » Autonovinky » Je VW Golf Sportsvan ta správná volba?

Je VW Golf Sportsvan ta správná volba?

0

Sportovní dodávka ní jako název nějakého videa, kde nadšenci nacpou osmiválec do obyčejné dodávky. Přišel s tím teď ale Volkswagen. Máme tady tak model Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG. Prostorný každopádně je, a výkon 150 koní by na svižnější jízdu stačit mohlo.

Je VW Golf Sportsvan ta správná volba?

Jak dopadl facelift

Asi na něm nenajdeme nic, co by se mohlo někomu vyloženě nelíbit. Po faceliftu dostal kompletně přepracované nárazníky. Pozadu nezůstaly ani světla, jež mají nový tvar a jsou diodová, tudíž by měly zajišťovat výbornou viditelnost ve tmě. Dostalo se i na chromované lišty v masce a design kol.

Více prostoru

Oproti klasickému Golfu získáte výrazně větší rozvor, s čímž souvisí i větší zavazadlový prostor. Co také malý Golf nemá, tak to jsou posuvná zadní sedadla, jež disponují i nastavitelným sklonem opěradel. Sedadla jsou ukotvena o něco výše, což ocení hlavně lidé, jimž dělá nastupování do nízkých aut problém. Větší auto znamená také více prostoru pro nohy a hlavu.

Za volantem

V řídicím koutku je to jako v každém jiném Volkswagenu. Hlavní roli hrají tlačítka a černé nebo šedé barvy. Rozdílná je verze s multimediálním rozhraním s dotykovým ovládáním. S tím si může samozřejmě vyhrát každý až k naprosté spokojenosti. Během řízení vám možná budou překážet silnější A sloupky.

Co vidí oko

Na první pohled auto vypadá, že někdo vzal přední půlku klasického Golfa a přirazil k ní vyšší zadní část. Něco jako jsme viděli u starého Roomsteru. I přes aktuálnímu ústupku od vozů typu crossover a minivan se této verzi Sportsvan na trhu daří. Každý pátý prodaný Golf u nás nese právě tento přídomek.

A co motor?

Motor pro vás také překvapení nechystá. 1.5 litr TSI je pěkný motor s čistým chodem, takže se zalíbí snad každému řidiči. Dokonce má i schopnost odpojení dvou válců, kvůli snížení spotřeby. Jen je krapítek línější ze začátku od volnoběhu. Možnost manuální převodovky nedostanete vůbec. Vystačit vám musí automat DSG s rychlým a příjemným řazením.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články