Domů » Sport » Kevin Magnusen hlásí návrat!

Kevin Magnusen hlásí návrat!

0

Pozice třetího a testovacího pilota v týmu Formule 1 je často pracovní pozice dvou tváří. Na jednu stranu je pilot zaměstnancem závodního týmu. Úzce spolupracuje s techniky a inženýry na vývoji vozu, který zná často lépe než závodní piloti. Nemluvě o nespočtu hodin, který piloti tráví na závodním simulátoru. Jenže je zde i druhá strana problému. Piloti působící na pozici třetího nebo rezervního pilota jsou často tímto postem odsunuti na druhou kolej. Nejen, že se nemohou posadit do monopostu i během závodu, protože tým samozřejmě upřednostňuje svou závodní dvojici. Třetí piloti také často doplácejí na své kontrakty, které uzavírají na několik let a i když se uvolní závodní sedačka u konkurence, nemohou svůj stávající post opustit.

Kevin Magnusen hlásí návrat!

Talentovaný mladík na druhé koleji

Jedním z takových třetích pilotů, byl až do nedávna talentovaný mladík, pocházející z Dánského království – Kevin Magnusen. Ten se do velkého světa Formule 1 dostal v roce 2014, kdy zaujal místo týmové dvojky McLarenu, po boku zkušeného Jensena Buttona. Hned ve své první sezóně Magnusen dokázal, že se od, mnoho let zkušenějších, závodníků na trati nenechá zastrašit. Ve své první velké ceně, kterou kdy absolvoval se Magnusen dokázal probojovat hned na druhou příčku a byl tak jediným, kdo se vklínil mezi neporazitelné duo stříbrných šípů Mercedesu. Ani ve zbytku sezóny se Magnusen neztratil a dokázal dojíždět na bodovaných příčkách, často dokonce před týmovou jedničkou. V konečném pořadí se Kevin Magnusen umístil na jedenácté příčce, což je pro nováčka v první sezóně skvělé umístění.

V loňské sezóně musel ale Magnusen uvolnit pozici závodního jezdce zkušenému Fernandu Alonsovi. Do závodu se tak dostal pouze v Melbourne, kdy se Alonso zotavoval po nehodě.

Magnusenův návrat na scénu

Zhruba před třemi měsíci Magnusen a McLaren rozvázali smlouvu. Britská stáj údajně nechtěla Dánovi bránit v možné budoucnosti závodního pilota, které se mu u nich nemohlo dostat. I tak ale Již Magnusen ani nedoufal, že by se k nějakému týmu mohl dostat. Ve hře byl pouze nevýkonný Manor. Z čistajasna došlo ale k velkým změnám u Renaultu, po kterých byla rozvázána smlouva s Maldonadem a nadějný Magnusen se pro Renault stal jasnou volbou.

Foto: Wikimedia, Twitter

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články