Domů » Autosalony » Kia Stonic

Kia Stonic

Jedna z nejočekávanějších výstavních premiér autosalonu ve Frankfurtu je bezesporu oficiální představení nového vozu Kia Stonic. Jedná se o Crossover, či malé SUV chcete-li, do kterého vkládá korejská automobilka velké naděje, vzhledem k tomu, že právě tento segment automobilového trhu roste v Evropě prostě nejrychleji.

Kia Stonic

Kdy?

Auto si odbyde svoji výstavní premiéře na autosalonu ve Frankfurtu a KIA Stonic by se měla objevit k prodeji na evropských trzích bezprostředně poté. Patrně tedy již v průběhu měsíce října.

Tradiční záruka KIA

Jak je již u vozů značky KIA zvykem, bude i model Stonic v základní výbavě nabízen se sedmiletou zárukou, která je však limitována najetím 150 tis. km.

Exteriér/interiér

Karoserie působící robustně i dynamicky s obzvlášť zajímavou hrou oblých a ostrých křivek bude k mání ve dvaceti barevných kombinacích, které budou zahrnovat i pět barevných provedení střechy vozu. Vysokopevnostní ocel je v karoserii použita z 51%. I kabina bude skýtat široké možnosti úprav, které si zákazníci budou moci navolit co se týče barevných provedení i nejrůznějších technologií

Technologie

I KIA se snaží udržet krok s ostatními výrobci v oblasti chytrých asistenčních systémů a zvyšování bezpečnosti. Dočkáme se tak například systému AEB, tedy nezávislého nouzového brždění, které je schopno rozpoznávat chodce a předpovídat čelní srážku, monitoring slepého úhlu neboli BSD, monitoring provozu za autem a systém, který řidiče varuje před opuštěním jízdního pruhu. Stonic bude mít také systém DAW, který rozpozná únavu řidiče. Vůz slibuje také bezproblémovou spolupráci chytrých telefonů s palubním dotykovým modulem.

Motorizace

Již v tuto chvíli víme, že Stonic nebude mít pohon všech kol a zákazníci se budou muset spokojit s náhonem na přední kola. Bude se nabízet s několika benzínovými i naftovými přeplňovanými motory. Bude zde diesel s označním T-GDI o obsahu 1l, vznětový agregát 1,6l, benzíňáky s vícebodovým vstřikováním a obsahem 1,25l a 1,4 l.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články