Domů » Zajímavosti » KOVOZOO: Fascinující výlet do světa kovové ZOO, veteránů a autorobotů

KOVOZOO: Fascinující výlet do světa kovové ZOO, veteránů a autorobotů

Vydáte-li se na výlet do malebného kovového městečka KOVOZOO, budete svědky nejen historie, ale také zároveň nejmodernější technologie. Najdete zde fascinující pohled do světa metalurgie a recyklace. Toto úžasné místo spojuje kovovou zoologickou zahradu, muzeum veteránů s inovativním konceptem složitelných robotů, které vytvářejí revoluci ve světě automobilů. 

KOVOZOO: Fascinující výlet do světa kovové ZOO, veteránů a autorobotů

Hlavní poslání KOVOZOO

Hlavním poselstvím, které KOVOZOO předává ve svém rozsáhlém areálu, je to, že zdánlivě nepotřebný odpad může dostat druhou šanci. Zde se odpad stává uměním, které nejen okouzlí svou krásou a zajímavostí, ale zároveň zůstává funkční a užitečné. Tímto způsobem získávají materiály druhou šanci na významný život, a tím se zdůrazňuje důležitost recyklace a udržitelného přístupu k využívání zdrojů.

Muzeum veteránů: Krok zpět v čase

První zastávkou na našem výletě je Muzeum veteránů, kde se velmi lehce ztratíte v čase a ponoříte se do historie automobilů a motocyklů.

KOVOZOO je domovem rozsáhlé sbírky vzácných veteránů od začátku 20. století až po 70. léta. Uvádí se, že muzeum má aktuálně součástí více než 50 historických vozidel. Každý vystavený exponát vypráví svůj vlastní příběh a ukazuje vývoj automobilů od prvních kousků až po dnešní moderní dobu.

Muzeum veteránů, které prezentuje auta a motocykly z rozličných období minulého století bylo připraveno ve spolupráci se Slováckým Veteran Car Clubem Uherské Hradiště. Tato expozice se průběžně obměňuje, a proto každá návštěva přináší nové objevy.

Vozidla se v expozici mění, takže každou návštěvou si můžete prohlédnout nové exempláře.

V expozici se také rozprostírá pestrobarevná řada motocyklů od značek Jawa a ČZ Strakonice, které dodávají celému prostoru další rozměr historického a technologického dědictví.

Srazy a komunita: Společné vášně spojují

KOVOZOO není pouze muzeum, ale i centrum pro nadšence a milovníky automobilů. Každoroční pravidelné srazy veteránů jsou výjimečnou příležitostí pro sdílení vášně. Návštěvníci mohou zažít autentickou atmosféru srazů, kde se setkávají lidé s podobným zájmem a sdílejí své příběhy a zkušenosti. 

Nezapomeňte na nejbližší sraz!

Již pátý ročník, to je nejbližší sraz veteránů v KOVOZOO ve Starém Městě se koná v neděli 2. 6. 2024 od 9:00 do 17:00. Tato událost slibuje nezapomenutelný zážitek, kde můžete nejen obdivovat krásu historických vozidel, ale také se setkat s lidmi, kteří sdílí váš zájem o automobily.

V rámci letošního programu je možné se těšit na výstavu unikátních vozidel všeho druhu (autobusy, traktory, nákladní a osobní vozy a motocykly). Nebude chybět ani soutěž ELEGANCE, která představí 10 nejkrásnějších vozidel. 

Součástí jsou také jízdy historickým parním vlakem a na ruční drezíně. Kromě toho budete mít příležitost obdivovat repliky unikátních vozidel, mezi které patří elektrokočár Dora, parní motocykl Roper a monokolo. Nebude chybět ani sraz retro-kočárků. 

Pro fanoušky fotografií a dobové atmosféry bude k dispozici fotokoutek, a pro ty nejmenší pak možnost malování na obličej a zábavné skákací atrakce.

Sraz veteránů v KOVOZOO

Autoboti Transformers: Složitelní roboti

Při procházení areálem KOVOZOO mohou návštěvníci obdivovat nejen historické vozy, kovová zvířátka, ale i výstavu, kde se odehrává magie současnosti. Autoboti neboli složitelní roboti, nazývaní také „Transformers” jsou roboti měnící se na auta. Transformers jsou postavy z velmi úspěšné americké filmové série.

Tito roboti se dokáží složit do auta během několika minut, předvádějící technologický pokrok a praktičnost. Součástí je robot Bumblebee, který měří až 5 metrů nebo 9metrová socha samuraje Haiku – Drifta. 

Autoboti Transformers

Co dalšího můžete v KOVOZOO vidět?

V KOVOZOO se můžete ponořit do fascinujícího světa, kde stovky zvířat ožívají z kovového šrotu. V tomto unikátním prostředí se nejen setkáte s kovovými zvířaty, ale také objevíte další poutavé exponáty, jako je tramvaj, letoun L-610, maják, loď, historické zemědělské stroje a hasičská auta plná příběhů.

KOVOZOO kovová zvířata

Zdroj obrázků: kovozoo.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články