Domů » Autosalony » Letající auta ve Frankfurtu

Letající auta ve Frankfurtu

Letající auta ve Frankfurtu

Záplava elektromobilů a hybridů do jisté míry znemožňuje vidět možná ještě světodějnější trend, který je ve Frankfurtu prezentován. O co jde? O létající dopravní prostředky! A odpověď zní NE, nezbláznili jsme se.

Ve Frankfurtu je k vidění například Volocopter 2X, který se velmi podobá tradičním dronům jen je daleko větší. Má 18 elektrických motorů a devět akumulátorů. Dolet má však pouze okolo třiceti kilometrů. Velocopter má pokročilého autopilota, ovšem neumožňuje jízdu po silnici na rozdíl od svého konkurenta Aeromobilu, který se dokáže transformovat z automobilu na letadlo s křídlem a zpět během cca. tří minut. Při jízdě na silnici používá elektromotor (z nuly na 100km/h se dostane za 10 sekund) a let pohání zážehový dvoulitr, díky čemuž jeho dolet činí 750km a to už je slušné.

O jak aktuální trend se jedná a zda nejde pouze o slepou uličku vzhledem k problémům, které provoz těchto vynálezů nastolí, se dozvíme již brzy, neboť oba stroje by měli být v nejbližší době testovány v reálném provozu.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...