Domů » Autosalony » Lincoln Continental: legenda se vrací

Lincoln Continental: legenda se vrací

0

Americká automobilka Lincoln chystá koncept luxusního sedanu s klasickým jménem Lincoln Continental.

Lincoln Continental: legenda se vrací

V průběhu dvacátého století neslo tohle známé jméno už devět generací velmi úspěšného a populárního modelu a ani dnes název rozhodně není zapomenut. V roce 2002 dokonce automobilka představila vůz Continental Concept, ale k jeho realizaci nakonec nedošlo.

Podobná situace nastává nyní, i tahle verze nového Lincolnu Continental se oficiálně prezentuje s názvem Concept, ale na newyorském autosalonu v březnu už bylo potvrzeno, že nový Continental dorazí do autosalonů nejspíše někdy v průběhu roku 2016.

Desátá generace Continentalu se má vyrábět ve dvou verzích – standard a prodloužené, a uvnitř bude poskytovat čtyřem pasažérům dostatek místa i luxusu. V prostoru zadních sedadel například cestující najdou kromě speciálních držáků na tablety také úložné prostory na šampaňské, přední sedadlo bude možno přesunout tak, aby si vzadu natáhl nohy i basketbalista a v zadní části předních sedadel budou zapracované kufříky.

Nový Lincoln působí velmi robustně, elegantně a seriózně, a to jak zvenčí, tak i zevnitř. Namísto tlačítek najdete ve středovém panelu dotykový displej a cestující jistě ocení i panoramatickou střechu, kde si budete moci upravovat sílu prostupnosti slunečních paprsků.

Pod kapotou se bude schovávat třílitrový motor V6 se dvěma turby, který jiný vůz značky Lincoln zatím nemá. Očekává se, že vůz bude mít poháněnou pouze přední nápravu, ale je možné, že v nabídce bude i pohon všech kol.

Automobil se připravoval na míru zejména pro americký a čínský trh, zejména pro nejbohatší obchodníky z obou těchto zemí, proto byl při vývoji desátého modelu Continental kladen takový důraz na serióznost a luxus.

Foto: refresher.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články