Domů » Autosalony » Mercedes-Benz IAA: Minimalizace odporu vzduchu

Mercedes-Benz IAA: Minimalizace odporu vzduchu

0

Automobilky považují největší autosalony za dobrou příležitost pro odhalení svých novinek, ale také konceptů, na kterých ukazují svou technologickou zručnost. Na letošním frankfurtském autosalonu se blýskl i Mercedes a připravil si pro nás vůz zakládající si na co nejhladším rozčesávání vzdušného odporu.

Mercedes-Benz IAA: Minimalizace odporu vzduchu

Mercedes-Benz-IAA_Concept_2015_800x600_wallpaper_0e

Německá automobilka se znakem trojcípé hvězdy představila fanouškům studii sedanu, kterému propůjčili jméno IAA. Mnohého by mohlo napadnout, že se jedná o zkratku stejných slov, jako používá frankfurtský autosalon, tedy Internationale Automobil-Ausstellung. Jenže zkratka je pouze cíleně shodná. Ve skutečnosti se vůz jmenuje Intelligent Aerodynamic Automobile.

Jak již z názvu vypovídá, hlavním cílem této studie bude zaměření se na aerodynamiku. Již silueta tohoto čtyřdveřového sedanu s tvary jasně naznačující kupé prozrazuje, že se jedná o vůz s extrémně nízkým koeficientem odporu vzduchu.

Součinitel odporu vzduchu u vozu činí Cx=0,19. To tedy znamená, že se jedná jen o malinký kousek horší výsledek, než má experiment s názvem XL1 od Volkswagenu, který navíc není nikterak atraktivní napohled. Vůz vypadá velmi moderně s lehkým futuristickým nádechem, který se nevyhnul interiéru ani exteriéru.

Mercedes-Benz-IAA_Concept_2015_800x600_wallpaper_0f

Vůz pohání plug-in hybridní systém o výkonu 279 koní. Maximální rychlost je 250 km/h. Aktivní aerodynamické prvky se zde snižováním odporu výrazně podílí na nižší spotřebě paliva. Bohužel více informací o vozu nemáme. Možná se však můžeme těšit na zcela nový extrémně aerodynamický automobil v klasické sériové produkci. To by mohlo také znamenat, že by byla Tatra T77, jakožto držel tohoto titulu, v extrémním ohrožení.

Foto: netcarshow.com, gtspirit.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články